11 شهریور, 1395

اردوهای جهادی مصداق بارز اجرای اقتصاد مقاومتی است

اردوهای جهادی مصداق بارز اجرای اقتصاد مقاومتی است که با کمترین امکانات بهترین خدمت انجام می شود.

محمود نیلی روز پنجشنبه در جمع دانشجویان شرکت کننده در اردوی جهادی با بیان اینکه اردوهای جهادی سبب تقویت روحیه اعتماد به نفس در جوانان می شود افزود: سازندگی مهمترین هدف برگزاری اردوهای جهادی است.
وی ادامه داد: اردوهای جهادی دریچه ای برای محرومیت زدایی از مناطق محروم و فرصتی برای ایجاد نشاط در این مناطق است.
وی با بیان اینکه اردوهای جهادی یکی از راههای جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهر است افزود: دانشجویان در این اردوها با گذشتن از لذت های دنیوی و دور ماندن از آنها به خیرخواهی و کمک به محرومان پرداخته که این فرصتی برای خودسازی جوانان است.
نیلی تصریح کرد: استان همدان در زمینه برگزاری اردوهای جهادی دانشجویی همواره از اعزام های خوبی برخوردار بوده و دانشگاههای این استان در طول سال دو یا سه نوبت اعزام دانشجو به مناطق محروم را دارند.
رئیس دانشگاه صنعتی همدان با بیان اینکه طرحی که به همت بسیج دانشجویی انجام می شود کمک به دولت در خدمت رسانی است افزود: جهاد علمی و آموزشی، جهاد اقتصادی و کارآفرینی، جهاد عمرانی و سازندگی و جهاد فرهنگی از محورهای برگزاری این اردوی جهادی است.
نیلی اظهار کرد: دانشجویان در اردوهای جهادی باید به دنبال بهره گیری صحیح از استعدادهای اهالی روستا در امور عمرانی و فرهنگی باشند و نباید نقش مردم روستا در اردوهای جهادی نادیده گرفته شود.
وی تصریح کرد: اردوهای جهادی فرصتی مناسب برای دانشجویان محسوب می شوند تا بتوانند در این اردوها به خوبی از تخصص خود استفاده کنند و آماده حضور در عرصه های عمرانی و اجتماعی و مدیریتی کشور شوند.
رئیس دانشگاه صنعتی همدان تاکید کرد: این دانشجویان با نیت خالص و بدون داشتن کوچکترین چشم داشتی چنین اقدام بزرگی را کلید زده اند و باید این فعالیت ها را برای پیشرفت کشور نیز دنبال کنند.
وی ایجاد فضای صمیمی و نزدیکی بیشتر بین دانشجویان و ایجاد انگیزه مدیریت جهادی بین شرکت کنندگان را از دیگر اهداف این اردوها اعلام و ابراز امیدواری کرد: روزهای مناسب سال، باز هم چنین اردوهایی در مناطق دیگر استان برگزار شود.
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی همدان نیز گفت: در ارزیابی هایی که توسط کارگروه شناسایی گروه جهادی مهر کوثر صورت گرفت، روستای شیخ جراح از توابع بخش گل تپه شهرستان کبودراهنگ به عنوان مقصد جهادگران این دانشگاه شناسایی شد.
محمد مهدی فرجی افزود: در این دوره تیم ما وارد عرصه های عمرانی، پزشکی، فرهنگی، خدماتی و آموزشی شده اند که در آینده باید شاهد حضور مفید تیم دانشگاه در روستاهای شیخ جراح و قطارقویی بود.
وی ادامه داد: اولویت ما در برگزاری های اردو جهادی خودسازی بوده و سپس به دگر سازی و خدمت به همنوع می پردازیم.
وی تصریح کرد: برگزاری اردوهای جهادی که مورد تاکید رهبر معظم انقلاب است یکی از بهترین روش های فرهنگی برای تربیت نیروی هم تراز انقلاب اسلامی است.
۵۰ نفر از دانشجویان دختر و پسردانشگاه صنعتی همدان در طرح اردوهای جهادی در مدت ۱۲ روز پسر و دختر بسیجی به اجرای برنامه های عمرانی، پزشکی، فرهنگی، خدماتی و آموزشی در روستاهای شیخ جراح و قطارقویی از توابع بخش گل تپه به فعالیت می پردازند.

منبع : ایرنا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.