11 شهریور, 1395

نقش آفرینی دهیاران در اقتصاد مقاومتی با پیشبرد اهداف توسعه ای روستا همراه خواهد بود

معاون سیاسی وزیرکشور در جمع دهیاران منتخب استان، راه اندازی دهیاری ها را از بارزترین اقدامات در واگذاری کار مردم به مردم برشمرد و گفت: قبل از قانون شوراها و دهیاری ها تمام امورات توسط دولت صورت می گرفت و امروز نهاد شورا نهادی برآمده از بطن مردم و در خدمت مردم است.

مقیمی با تاکید بر نقش بسیار مهم شوراها و دهیاران در توسعه و پایداری روستاها، اظهار داشت: نقش آفرینی دهیاران و شوراهای روستایی در اقتصاد مقاومتی، باعث پیشبرد اهداف دولت در توسعه روستاها خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه دولت باید از پتانسیل دهیاران و شوراها در روستاها  بهره مند گردد، خاطر نشان نمود: اجرای سیاست های اقتصادی و امنیت غذایی در روستاها و توفیق در بخش های مختلف، با همراهی دهیاران سرعت می یابد، لذا دولت باید سهمی مهم در اعتبارات برای دهیاری ها قائل شود و از نظرعمرانی و ارائه خدمات گام های مهم بردارد .

مقیمی واگذایر فعالیت های اقتصادی در روستاها به دهیاران را یک توفیق دانست وگفت: توسعه روستا و اجرای سیاست های کلی دولت، با تلاش دهیاران به ثمر می نشیند .

معاون وزیر کشور در ادامه بمناسبت هفته دولت به اقدامات مهم دولت تدبیر و امید اشاره نمود و ابراز داشت: در زمان تحریم و رکود اقتصادی، دولت در سیاست خارجی با انجام مذاکرات و تلاش های بی وقفه دیپلماسی برجام را به ثمر نشاند و روند مذاکرات با نظر مسئولین اصلی نظام و کشور به پیش رفته است.

مقیمی به امنیت پایدار، آرامش خاطر و ثبات در حوزه های مختلف سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و… در کشور اشاره کرد وتصریح نمود: با برنامه ریزی ها و سیاست گذاری متناسب و به پشتوانه مردمی در کشور امنیت پایدار برقرار است و کمترین اتفاقات را در این سال ها شاهد هستیم.

قائم مقام وزیر کشور نشاط سیاسی را از فعالیت موفقیت آمیز دولت برشمرد وابرازداشت: فعالان سیاسی ، حزبی و همه تشکل های سیاسی شناسنامه دار دریک محیط امن سیاسی به فعالیت خود می پردازند.

وی به نشاط سیاسی در انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری در ۷ اسفند ۹۴ اشاره کرد وگفت: مشارکت حداکثری، رقابت تنگاتنگ همراه با آرامش فعال از شاخصه‌های انتخابات سال گذشته بود.

معاون سیاسی وزیر کشور به عزم دولت برای مقابله با آسیب های اجتماعی اشاره کردوگفت: دولت با مطالعه و بررسی همه جانبه مسایل اجتماعی در دو سال اخیر به اجرای برنامه ها در راستای کنترل و کاهش آسیب هایی چون اعتیاد، طلاق ، حاشیه نشینی و.. پرداخته است.

مقیمی به موفقیت دولت در تحقق رشد اقتصادی و کنترل تورم اشاره کرد و خاطرنشان نمود: درابتدای شروع فعالیت دولت کشور با تورم ۴۳ درصدی و بیکاری ۱۳ درصدی، اثرات مخرب تحریم و بدهی های باقی مانده از گذشته به بخش های مختلف مواجه بوده است.

وی افزود :درحال حاضر تورم ۴۳ درصدی به ۸درصد و رشد اقتصادی منفی به مثبت۴٫۴ رسیده است .

معاون وزیرکشور به اجرای طرح تحول نظام سلامت اشاره داشت و بیان کرد: در روزهایی که مردم برای درمان درد خود باید هزینه های هنگفتی را پرداخت میکردند با اجرای طرح تحول نظام سلامت پرداخت هزینه های بیمارستان های دولتی از ۷۰ درصد به ۷ درصد رسیده و ۱۱ میلیون از افراد فاقد هر گونه بیمه دارای بیمه خدمات درمانی شدند .

رییس ستاد انتخابات کشور خروج از رکود اقتصادی و فعال نمودن بیش از ۷۵۰۰  واحد صنعتی را از مهم ترین برنامه های اقتصادی دولت اعلام کرد و گفت: البته برای ورود بازار باید کنترل تورم را در نظر داشت.

وی خاطرنشان کرد: امروز تنها نگرانی و دغدغه بحث اشتغال و بیکاری جوانان است که امیدواریم با سیاست‌های دولت در احیای واحدهای صنعتی کوچک شاهد جهش خوبی در آمار اشتغال زایی در استان باشیم.

منبع : آریا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.