11 شهریور, 1395

در عرصه اقتصاد باید اقتصاد مقاومتی را پیاده کنیم

رئیس سازمان بسیج مستضعفین سپاه با بیان اینکه گروه‌های جهادی صنعت در کشور راه‌اندازی شده است، گفت: باید به بحث مقاومت در برابر دشمن ایمان داشته باشیم و راه اقتصاد مقاومتی را دنبال کنیم.

سردار محمدرضا نقدی صبح امروز در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان کرمان در محل سالن پیامبر اعظم (ص) استانداری اظهار داشت: جنگ ما با دشمن به عرصه اقتصاد رسید و از جنگ‌های قبلی صاحب قدرتی شدیم تا بتوانیم در مقابل دشمن ایستادگی کنیم.

وی بیان داشت: در عرصه اقتصاد باید اقتصاد مقاومتی را پیاده کنیم و در آن مقاومت و تسلیم نشدن در برابر استکبار یک نیروی قوی در عرصه اقتصاد به دست می‌آوریم.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین سپاه تاکید کرد: باید به بحث مقاومت در برابر دشمن ایمان داشته باشیم و راه اقتصاد مقاومتی را دنبال کنیم.

نقدی با اشاره به اینکه بسیج نیروی مردمی و خط‌شکن در عرصه‌های مختلف است، افزود: طی سال‌های گذشته برنامه‌هایی را در بخش اقتصاد طراحی کردیم، اما به علت وجود دیوان‌سالاری اداری کاری انجام نشد و این برنامه‌ها را در دولت جدید هم عرضه کردیم، اما باز هم گرفتار دیوان‌سالاری شدیم.

وی تصریح کرد: از آن جا که بسیج نمی‌تواند، بنشیند، بنابراین کار را به شکل مردمی آغاز کردیم و گفتیم شاید بعدها به برنامه‌های ما ایمان بیاورند و سعی کردیم بر رکود تورمی غلبه کنیم.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین سپاه یادآور شد: در ۱۲ مورد اقتصادی وارد عمل شدیم و ۲۳۰ هزار شغل ایجاد کرده‌ایم و هیچ تحمیل بودجه‌ای به دولت نداشته‌ایم.

نقدی در ادامه سخنان خود علمی کردن کشاورزی را مورد تاکید قرار داد و ابراز داشت: میزان بهره‌وری بخش کشاورزی در ایران پایین است.

وی از برگزاری جلساتی برای بخش صنعت خبر داد و خاطرنشان کرد: گروه‌های جهادی صنعت در کشور راه‌اندازی شده است و بین دولت و صنایع میانجی‌گری می‌کنند تا صنعت راه بیفتد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین سپاه ابراز داشت: از سال جاری همچنین طرح صنایع تبدیلی کوچک روستایی توسط بسیج در کشور کلید خورده است، زیرا رهبر معظم انقلاب اسلامی بارها و بارها بر این بحث تاکید کرده‌اند.

نقدی بر ایجاد مشاغل خانگی تاکید کرد و افزود: ۵ میلیون تن میوه در ایران دور ریخته می‌شود، در حالی که می‌توان از این محصول به بهترین نحو استفاده کرد و آن را تبدیل به ثروت کنیم.

وی همچنین دستگاه اقتصادی دولت را فرمانده اقتصادی خواند و ابراز داشت: برنامه‌های خود را ارائه دادیم و اگر این برنامه‌ها در سطح کشور اجرا نشود می‌توان آن را در سطح استانی پیاده کرد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین سپاه بیان داشت: اقتصاد مردمی فقط به معنای بخش خصوصی و صاحبان ثروت نیست، بلکه توده‌های مردم نیز در این بحث حضور دارند.

منبع : فارس

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.