10 شهریور, 1395

توسعه طرحهای اقتصاد مقاومتی بستر مناسبی برای ایجاد اشتغال است

با توجه بیشتر مسئولین نهادهای مربوطه به طرحهای اقتصاد مقاومتی و ایجاد انگیزه برای توسعه این طرحها می توان زمینه های مناسبی را برای ایجاد اشتغال بیشتر در منطقه اورامانات فراهم نمود.

توجه لازم و برنامه ریزی برای حل مشکلات فعالین حاضر درطرحهای اقتصاد مقاومتی  زمینه برای  بهره برداری مناسب از بسترها و الگوهای مناسب اقتصادی در منطقه وافزایش  تولیدات فرآورده ها و زمینه مشارکت مردم در عرصه اقتصاد را فراهم می نماید.

 

نیک گو افزود:  بنده دارای مدرک دیپلم هستم که به واسطه تجربه خود در عرصه دامپروری دام سبک با اخذ تسهیلات ۲۰ میلیون تومانی از بسیج سازندگی شهرستان جوانرود اقدام به احداث یک واحد دامپروری در روستای ناوخوژگان از توابع این شهرستان نمودم و هم اکنون خودم و برادرم در این عرصه مشغول فعالیت می باشیم.

 

نیک گو افزود: فعالیت  خود را در عرصه دامپروری  با جدیت آغاز کرده ایم و به واسطه جغرافیای خاص منطقه و وجود مراتع در بخشهای مختلفی از منطقه و در راستای دسترسی بهتر به چراگاههای بهتر و بهره وری بیشتر دامها را در فصول مختلف به مکانهایی از جمله کوه شاهو انتقال می دهیم.

 

این دامپرور جوانرودی افزود: از نظر  بازار فروش محصولات دامی با مشکل چندانی مواجه نیستیم ، اما برخی اوقات شیوع بیماری در میان دام‌ها که  باعث تلف شدن تعدادی از دامهای ما نیز شد، از مشکلاتی است که سود دهی طرحهایی از این دست را با نوسان همراه ساخته و در کنار آن هزینه های مربوط به جابجایی و انتقال دامها و تامین خوراک دام برای فصول سرد سال برخی اوقات ما را در تنگنا برای پاز پرداخت تسهیلات مواجه می سازد که در صورت نظر مساعد مسئولین، وجود آموزشهای لازم در زمینه واکسیناسیون به موقع دامها و ایجاد زمینه ای برای کاهش مقدار بازپرداخت ماهیانه این مشکل قابل مرتفع شدن است.

 

وی خاطر نشان کرد: کشاورزی و دامپروری یکی از عرصه هایی است که در شهرستان جوانرود و منطقه اورامانات جایگاه خاصی داشته و دارد که با ایجاد انگیزه های لازم در جوانان و جلوگیری از همه گیر شدن ایجاد رغبت آنان  به مشاغل آسان ، می توان زمینه های حضور آنان را دراین  عرصه ها فراهم نمود بسیاری از مشکلات از جمله بیکاری و … را در میان این جوانان فراهم نمود.

از مسئولین نهادهای دخیل خواستارم در راستای رسیدن به اهداف اقتصاد مقاومتی ما را حمایت کنند زیرا این طرحها در کنار ایجاد شغل و کاهش نرخ بیکاری در منطقه زمینه ای برای فعالیت سودمند اقتصادی بوده و با حمایتهای لازم و توسعه این طرحها می توان زمینه های اشتغال بیشتری را در شهرستان ایجاد نمود.

منبع : دانا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.