10 شهریور, 1395

برگزاری نخستین نمایشگاه توانمندی‌های روستاییان استان با رویکرد اقتصاد مقاومتی

مدیر کل دفتر امور شهری، روستایی و شوراهای استانداری یزد با اشاره به ضرورت معرفی توانمندی روستاهای استان، از برگزاری نخستین نمایشگاه توانمندی‌های روستاییان برای اولین بار در استان با رویکرد اقتصاد مقاومتی و توسعه پایدار خبر داد

محمود شاکری شمسی” در جلسۀ ستاد اجرایی نمایشگاه توانمندی‌های روستاییان استان، اظهار کرد: این نمایشگاه برای اولین بار در استان با شعار “روستای نمونه، اقتصاد مقاومتی و توسعۀ پایدار”، از تاریخ ۲۴ شهریورماه امسال به مدت پنج روز در محل دائمی نمایشگاه‌های یزد برگزار می‌شود.

وی گفت: این نمایشگاه در فضایی بالغ بر سه هزار و ۵۰۰ مترمربع برگزار می‌شود که حدود یک‌هزار و ۵۰۰ مترمربع از آن در فضایی باز است.

شاکری‌شمسی افزود: در این نمایشگاه برای هر شهرستان، یک غرفه در سالن اصلی با مساحتی بالغ بر ۱۵۰ مترمربع و یک غرفه فرعی به مساحت ۱۰۰مترمربع در فضای روباز در نظر گرفته شده است.

این مقام مسئول ادامه داد: همچنین یک سالن با ظرفیت نزدیک به دو هزار نفر برای برگزاری مراسم شب روستا با هدف معرفی جاذبه‌های گردشگری و توانمندی‌های شهرستان‌ها، معرفی مشاهیر و اجرای برنامه‌هایی با حضور هنرمندان، شعرا و گروه‌های موسیقی در نظر گرفته شده است.

وی تصریح‌ کرد: غرفه‌های برتر نمایشگاه استانی بر اساس ارزیابی‌‌هایی که از سوی دفتر امور شهری، روستایی و شوراهای استانداری یزد انجام می‌شود، اجازه حضور در نمایشگاه تهران را خواهند یافت.

شاکری شمسی با بیان این که نمایشگاه توانمندی‌های روستاییان استان از جنبه‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی قابل تحلیل و بررسی است،‌ اظهار کرد: این نمایشگاه فرصتی برای شناساندن توانایی‌های روستاییان، عرضه و فروش محصولات، جذب سرمایه‌گذار، معرفی جاذبه‌های تاریخی و گردشگری، معرفی روستای نمونه، معرفی مشاهیر و افتخارات روستا، معرفی فرهنگ بومی، صنایع دستی و تولیدات فرهنگی است.

مدیرکل دفتر امور شهری، روستایی و شوراهای استانداری در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: در این نمایشگاه، غرفه‌هایی برای ارائه خدمات دستگاه‌ها و سازمان‌های ذیربط در امور روستاها منظور شده است تا بازدید کنندگان در جریان گزارش اقدامات و فعالیت‌های دستگاه‌های مذکور مرتبط با روستاها قرار گیرند.

منبع : ایسنا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.