9 شهریور, 1395

اقتصاد مقاومتی بهترین الگوی اقتصادی برای کاهش وابستگی به درآمدهای نفتی است

فرمانده سپاه کربلا مازندران با تأکید بر این‌که اقتصاد مقاومتی در مهار فساد اقتصادی تاثیر دارد، ادامه داد: اقتصاد مقاومتی، بهترین الگوی اقتصادی برای کاهش وابستگی کشور به درآمدهای نفتی است.

سرتیپ ‌دوم پاسدار محمدحسین بابایی، فرمانده سپاه کربلا مازندران امروز در جلسه قرارگاه اقتصادی شهرستان گلوگاه، گفت: سپاه پاسداران طبق مأموریت ذاتی خود که حفظ و دفاع از انقلاب است در صحنه‌های مختلف حضور دارد و اکنون که دشمن جنگ اقتصادی را آغاز کرده در تحقق اقتصاد مقاومتی نقش آفرینی می‌کند.

وی با بیان این که اقتصاد مقاومتی اقتصادی مردم پایه و دانش بنیان است و برای تحقق آن همه آحاد مردن باید نقش داشته باشند و از نتایج تحقیقات علمی نیز استفاده شود، تصریح کرد: الگوی اقتصادی کشور الگوی اقتصاد سرمایه داری است و بستر مناسبی برای تحقق اقتصاد مقاومتی نیست.

بابایی خاطرنشان کرد: بسیج در اقتصاد مقاومتی با شعار هر خانه یک کارخانه و هر ایرانی یک تولید کننده وارد شده است، همه آحاد مردم باید درگیر شوند حتی خانم‌های خانه‌دار نیز در این مدل اقتصادی بسیار تأثیرگذار هستند.

فرمانده سپاه کربلا مازندران تأکید کرد: وام‌های بانکی برای توسعه بخش تولیدی مناسب است اما نه برای شروع کار، اگرکار اقتصادی با وام شروع شود این امر مغایر با اقتصاد مقاومتی است زیرا مبلغ زیادی از سود حاصل از کار باید برای پرداخت قسط وام پرداخت شود.

وی ادامه داد: تلاش در زمینه تقویت تولید داخلی یکی از مؤلفه‌های اساسی در تحقق اقتصاد مقاومتی است، بنابراین اولویت ندادن به واردات کالاهای لوکس حمایت از تولید داخل باید از اهداف اقتصاد مقاومتی باشد.

سردار بابایی با اشاره به این که اعمال تحریم های یک جانبه و محدودیت های مالی و تجاری، همواره یکی از ابزارهای غیرقانونی نظام سلطه برای وارد آوردن فشار به نظام جمهوری اسلامی ایران در طول ۳۷ سال اخیر بوده است، گفت: تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی بهترین نسخه و تنها راه خنثی کردن هجمه های اقتصادی دشمن علیه کشورمان است.

فرمانده سپاه کربلا با بیان این که اقتصاد ما باید مقاومتی باشد، ادامه داد: هر وقت کشوری وابستگی به جایی داشته باشد پیشرفت نخواهد کرد و باید بدانیم که چه چیزی سبب رشد و پیشرفت می شود.

وی با بیان این‌که حمایت از تولید داخلی موجب تقویت اقتصاد مقاومتی می‌شود، تصریح کرد: دولت و بانک‌ها برای رونق اقتصادی، خروج از رکود و ایجاد اشتغال کارآفرینان و تولیدکنندگان تلاش کنند تا خواسته رهبری تحقق یابد.

بابایی تصریح کرد: اگر می‌خواهیم تحریم‌ها بی‌اثر شوند باید تک تک افراد در چهارچوب اقتصاد مقاومتی حرکت کنند و با مصرف کالاهای داخلی بازارهای خارجی درون کشور را بی‌رونق کنند و با استفاده از این کالاها دسیسه‌های دشمن را ناکارآمد کنند.

فرمانده سپاه کربلا با بیان این‌که همکاری مردم با دولت میسر نمی‌شود مگر با گفتمان سازی آن در جامعه، ادامه داد: با یک رویکرد انقلابی و روحیه جهادی در مردم انگیزش ایجاد کنیم تا با یک اقتصاد مقاومتی به یک الگوی جهانی تبدیل شویم.

وی با اشاره به این‌که دشمنان پس از ناکامی از شکست نظامی در مقابل ملت ایران به دنبال توطئه های مختلف بودند و از اقتصاد به عنوان ابزاری برای فشار به ملت ایران استفاده کردند، گفت:  اقتصاد مقاومتی تنها راه نجات اقتصاد بیمار کشور است و حمایت از تولیدات داخلی به عنوان موتور محرکه اقتصاد می تواند این توطئه ها را خنثی کند.

بابایی با تأکید بر این‌که اقتصاد مقاومتی در مهار فساد اقتصادی تأثیر دارد، ادامه داد: اقتصاد مقاومتی، بهترین الگوی اقتصادی برای کاهش وابستگی کشور به درآمدهای نفتی است.

فرمانده سپاه کربلا مازندران تولید را موتور محرک اقتصاد ملی دانست و گفت: حمایت از تولید داخل نقش اساسی در توفیق اقتصاد مقاومتی دارد که با توجه ویژه مسؤولان در فراهم سازی زیرساخت‌های لازم به اجرایی شدن و تحقق اقتصاد مقاومتی در حوزه تولید دست خواهیم یافت.

سردار بابایی با انتقاد از ورود کالاهای خارجی به کشور و ضربه زدن به کالاهای داخلی، گفت: واردات بی رویه کالا سم مهلکی برای اقتصاد و تولید کشور است و این مسأله با روح اقتصاد مقاومتی در تضاد است.

وی با بیان این که حمایت از تولید کننده و مصرف تولیدات و محصولات داخلی از مؤلفه‌های اصلی اقتصاد مقاومتی است، تصریح کرد: سیاست های اقتصاد مقاومتی استراتژی جدید و کاربردی برای مقابله با تحریم‌ها و کاهش اثرات آن در جامعه اسلامی است.

فرمانده سپاه کربلا با بیان این‌که بر اساس سیاست های اقتصاد مقاومتی، باید تولید داخلی به محور کالاهای موجود در بازار تبدیل شود، گفت: به هیچ عنوان نباید اجازه داد تا کشورهای غربی با صادرات بیش از اندازه کالاهای خود به کشور، اوضاع اقتصادی را با نوسان مواجه کنند.

بابایی با اشاره به این‌که با اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی می توان در مقابل فشارهای بیگانگان ایستادگی کرد، افزود: با توجه به سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی می توان ضریب ایمنی اقتصادی را افزایش داد.

وی با بیان این‌که باید بهره وری اقتصادی را افزایش دهیم تا بتوانیم به رونق بازار و کسب و کار دست یابیم، تصریح کرد: هر اقدامی که در راستای تولید کالای ایرانی شود، به معنی حرکت در مسیر اقتصاد مقاومتی است.

بابایی با تأکید بر این‌که توجه به تولیدکنندگان داخلی و ظرفیت موجود در داخل کشور، نیاز اصلی عرصه اقتصادی است، بیان کرد: این امر دو موضوع مهم اقتصادی است که در اقتصاد مقاومتی مورد توجه قرار گرفته است.

وی با اشاره به این‌که برای حل مشکلات اقتصادی، نیازمند برنامه ریزی منسجم اقتصادی هستیم، خاطرنشان کرد: باید توجه داشت که برای تحقق اقتصاد مقاومتی، نباید از موضوع واردات کالاهای خارجی که مشابه داخلی دارند غافل شد، زیرا بر وضعیت بازار تأثیر بسزایی دارد.

منبع : رسا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.