131260t.jpg
9 شهریور, 1395

لزوم اجرای انضباط شدید اقتصادی برای تحقق اقتصاد مقاومتی

رئیس سازمان بسیج مستضعفان گفت: اجرای انضباط شدید اقتصادی برای تحقق اقتصاد مقاومتی الزامی است.

سردار محمدرضا نقدی امروز در هفدهمین اجلاس سالانه بسیج اساتید همایش اقتصاد مقاومتی و جایگاه قدرت بین المللی ایران که در ساختمان صبای صدا و سیمای مشهد برگزار شد،  با بیان این که  انقلاب اسلامی به دوره بسیار سرنوشت سازی رسیده است، اظهار کرد: پیشرفت شگفت انگیزی را در تغییر سنگرهای کلیدی جهان داریم. مردم کشورهای غربی به اسلام روی آورده و درک بیشتری از اسلام ناب پیدا کرده همچنین در منطقه اتفاقات مهمی افتاده است.
نقدی با بیان اینکه در کشورهایی مانند لبنان، سوریه و عراق پیشرفت‌های غیر قابل باوری به وجود آمده است، عنوان کرد: در سوریه اقتدار ایران به گونه‌ای است که رئیس جمهور نحس آمریکا اعتراف می‌کند که موهایش به خاطر این کشور سفید شده است و در بحرین نیز مدعیان غربی رسوا شده و ۲۰ میلیارد تومان از ذخایر عربستان به جیب آمریکا وارد شده است.
وی با اشاره به پیشرفت نیروهای یمن گفت: نیروهای یمنی توانستند با شلیک موشک‌های خود تاسیسات نفتی عربستان را به خطر بیندازند و تمام هستی این منطقه را به نابودی نزدیک کنند. این نیروها پیشرفت و نفوذ خوبی را داشته‌اند.
رئیس سازمان بسیج مستضعفان با اشاره به اینکه باید هوشیارانه عمل کنیم؛ تصریح کرد: فرمول عمل در این دوره به روشنی اقتصاد مقاومتی بیان شده و مانع اصلی آن در بیانات مقام معظم رهبری نیز نفوذ عنوان شده است.
نقدی با تاکید بر این که برخی از کشورها نمی گذارند اقتصاد مقاومتی شکل بگیرد؛ گفت: ما باید ا نتخاب کنیم که طبق خواسته نفوذی‌ها به کشوری شیخ‌نشین و وابسته تبدیل شویم که نفت خام خود را به فروش رسانده و آینده‌ای ندارد و یا با تحقق اقتصاد مقاومتی برای دستیابی به اقتصاد پیشرفته آماده باشیم.
وی با اشاره به دوران گذار تمام کشورهایی که به اقتصاد پیشرفته دست یافته‌اند؛ عنوان کرد: این کشورها جان کنده و پوست انداخته و جهاد مضاعفی را برای رسیدن به این موقعیت داشته‌اند و تمامی آنانی که امروز معتقد هستند باید برای پیشرفت اقتصاد روابط خارجی برقرار شود تا سرمایه به ایران وارد شود دروغ می‌گویند؛ این افراد مدعی هستند برای داشتن اقتصاد و رشد اقتصادی باید فعالیت کشورهای پیشرفت را الگو قرار دهیم .
رئیس سازمان بسیج مستضعفان این حرف را عملی ندانست و افزود: در هیچ جای دنیا این گونه؛ اقتصادی پیشرفته محقق نشده است و کشورهایی که اقتصاد آنها رشد کرده درهای کشور خود را به تمام واردات بسته و دستگاه‌های اداری با کمترین هزینه اقدامات خود را انجام داده‌اند و در واقع تاریخ این کشورها مملو از اقدامات جهادی است.
نقدی با اشاره به این که اولین قدم برای پیشروی در اقتصاد نجات آن از سیاست‌زدگی است افزود: بسیاری از نامزدهای انتخاباتی با قول واریز یارانه، اقدامات صد روزه برای رفع مشکلاتی اقتصادی و… درصدد هستند تا اعتماد مردم را جلب کنند.
وی با بیان این که اقتصاد در قاعده علمی فرمولی دارد؛ گفت: این مساله موضوعی علمی است که در سرنوشت تاریخ درج شده که با تاریخ و سرنوشت کشور ارتباط دارد در حال حاضر اقتصاد تبدیل به یارانه سیاست خارجی شده است و عده‌ای معتقد هستند که اگر مثلا به مقاومت کمک نکنیم می‌توانیم اقتصاد پویاتری داشته باشیم اما آنان متوجه نیستند که با کمک نکردن به مقاومت دیگر امنیتی داخل کشور نداشته و نمی‌توانیم فعالیت‌های اقتصادی که لزوم اجرای آنان داشتن امنیت است را انجام دهیم.
رئیس سازمان بسیج مستضعفان با تاکید بر این که هزینه‌هایی که برای مقاومت و دفاع می‌شود به کشور برمی‌گردد، اظهار کرد: این اقدامات هزینه نبوده زیرا امنیت بستر سرمایه است؛ افرادی سعی دارند این تفکر را در ذهن مردم به وجود بیاورند باید اجازه دهیم مساله اقتصاد مقاومتی  به عنوان یک مساله فراجناحی تلقی شده و فراتر از سیاست‌های انتخاباتی به آن نگاه کنیم.
نقدی با اشاره به لزوم علمی کردن اقدامات برای اقتصاد مقاومتی تصریح کرد: اقتصاد می‌گوید خام فروشی نفت مخالف با انقلاب اسلامی و مخالف تحقق اقتصاد مقاومتی است.
وی با بیان این که اقتصاد مقاومتی اعطای امتیازات نفت به کشورهای خارجی نیست؛ گفت: رهبر معظم انقلاب بارها تاکید کرده‌اند که امتیاز نفت  در مقابل مسائلی که محقق نشده و نسیه هستند درست نیست.  و باید به بیانات ایشان عمل کنیم.
رئیس سازمان بسیج مستضعفان ادامه داد: حال تصور می‌کنیم که تصورات درست از آب درآمده و گشایشی دلاری نیز برای ایران به وجود بیاید این موضوع با توجه به اینکه هر وقت که بخواهند می‌توانند دوباره جلوی آن را بگیرند؛ چه فایده‌ای دارد؟ ۶ سال از وقت خود را برای گشایش دلار صرف کردیم اگر این زمان را به دنبال حذف دلار بودیم به موفقیت بیشتری می‌رسیدیم و دلار از جامعه جهانی حذف می‌شد.
نقدی حذف دلار را نجات دادن بشریت و کشورها دانست و افزود: مهمتر از حمایت از حماس در فلسطین و حزب الله در لبنان پیگیری این موضوع است.
وی با بیان این که دولت پول نفت را به صورت دلار دریافت می‌کند؛ عنوان کرد: به این دلیل که دلار در داخل کشور نمی‌تواند استفاده‌ای داشته باشد دولت مجبور به صرف آن برای واردات است.
رئیس سازمان بسیج مستضعفان با بیان این که باید سرمایه‌های مردم در گردش بوده و از بانک ها خارج شود، عنوان کرد: زمانی که مردم سرمایه‌های خود را از بانک خارج کنند این پول به بدنه جامعه تزریق شده و اتفاقات خوبی می‌افتد. باید ببینید که چگونه سود بانکی را کاهش دهیم که مشکلی پیش نیاید.
نقدی با تاکید بر حل مسائل دوگانه اظهار کرد: زمانی که شرکت‌های خصوصی واگذار می‌شوند عده‌ای از افراد برای خرید این شرکت‌ها با قیمت بسیار پایین اقدام می کنند.
وی ادامه داد: اقتصاد مقاومتی باید در قالب مسائل منطقه‌ای نیز تبیین شود اما مهمترین مساله برای تحقق اقتصاد مقاومتی اجرای شدید انضباط اقتصادی است.
رئیس سازمان بسیج مستضعفان با اشاره به فرمایش امام علی(ع)؛ گفت: باید با مردم در تخلفات معتدل رفتار کرده اما به کارگزاران سخت بگیریم. در حال حاضر این موضوع کاملا برعکس اجرا می‌شود و برخورد تندی با کارگزاران صورت نمی‌گیرد.

 

منبع : ایسنا

مطالــــب مرتبط
بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

Notice: Trying to get property of non-object in /home/padafand/domains/econdefense.ir/public_html/wp-includes/comment-template.php on line 1055 Notice: Undefined property: stdClass::$comment_ID in /home/padafand/domains/econdefense.ir/public_html/wp-includes/comment-template.php on line 1068 Array

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.