9 شهریور, 1395

پرداخت ۹میلیارد تومان تسهیلات برای ایجاد کارگاه های اقتصادمقاومتی

برای ایجاد ۷۲۰کارگاه اقتصاد مقاومتی و۲۰۰کارگاه صنایع تبدیلی ۹میلیارد تومان تسهیلات با همکاری بانک مهر اقتصاد برای راه اندازی این کارگاه ها به متقاضیان پرداخت می شود.

محمد زهرایی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری بسیج از خراسان جنوبی اظهارداشت: سازمان بسیج سازندگی استان در سال جاری برنامه آموزشی عمومی و تخصصی برای متقاضیان کارگاه های اقتصاد مقاومتی و صنایع تبدیلی برگزار کرده است.

وی ادامه داد: عرصه های آموزشی برای ۵ هزار و ۵۰۰نفر در عرصه های آبزیان، قارچ خوراکی، ماکیان، اصلاح باغات، گیاهان دارویی، کود زیستی، هیدروپونیک، زنبور عسل، شتر ، صنایع تبدیلی کوچک و تکمیلی محصولات در بخش های کشاورزی و باغی می باشد.

مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه انصارالرضا(علیه السلام) خراسان جنوبی عنوان کرد: بسیج سازندگی در سال جاری به عنوان سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل در کنار کارگاه های کوچک و زود بازده اقتصاد مقاومتی چهار قطب در حوزه صنایع تبدیلی نیز در استان شناسایی کرده است.

وی با بیان اینکه در هر نقطه از استان کارگاه های صنایع تبدیلی متناسب به نیاز وقابلیت همان منطقه راه اندازی می شود، ادامه داد: این چهار قطب شناسایی شده برای روستاها و مناطق محروم مرزی استان شامل کارگاه های فرآوری، بسته بندی زرشک، صنایع ریسندگی و بافندگی ، گوهر تراشی، روغن گیری و فرآوری گیاهان دارویی است.

زهرایی با اشاره به اینکه برای ایجاد ۷۲۰ کارگاه اقتصاد مقاومتی و۲۰۰ کارگاه صنایع تبدیلی محصولات کشاورزی و باغی در برنامه های بسیج سازندگی استان است، افزود: ۹میلیارد تومان تسهیلات با همکاری بانک مهر اقتصاد برای راه اندازی این کارگاه ها به متقاضیان پرداخت می شود

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.