7 شهریور, 1395

پرداختن به مؤلفه‌های اقتصاد مقاومتی از اولویتهای دولت باشد

دولت یازدهم در کاهش نرخ تورم و همچنین رفع تفکر ایران‌هراسی در دنیا موفقیتهای زیادی داشته است، با این حال در مسأله اشتغال و رکود اقتصادی کمتر موفق بوده و باید پرداختن به مؤلفه‌های اقتصاد مقاومتی را در اولیت کار خود قرار دهد.

حجت‌الاسلام موسی زارعی، امام جمعه شهرستان کنارک، در گفت‌وگو با خبرنگار رسا گفت: بحمدالله هر سال هفته دولت برگزار می‌شود و عملکرد دولت مورد بازبینی قرار می‌گیرد، از این رو فرصت مناسبی است تا دولتمردان نقاط ضعف و قوت خود را پیدا کرده و نواقص احتمالی را رفع کنند.

وی بیان کرد: هر دولتی دستاوردهای خاص خودش را دارد؛ دولت تدبیر و امید نیز در برخی قسمتها از جمله مهار تورم و رساندن تورم لجام گسیخته و دو رقمی به نرخ تورم تک رقمی موفق عمل کرده است که مقام عظمای ولایت هم به آن اشاره داشتند.

امام جمعه شهرستان کنارک افزود: در بحث مذاکرات هسته‌ای نیز همین که ابرقدرتهای دنیا مجبور شدند با دولتمردان ما پشت میز مذاکره نشستند و ما هم با اقتدار از مواضع خود دفاع کنیم، خود یک دستاورد محسوب می‌شود، اگر بدعهدی و سنگ‌اندازی امریکا نبود، می‌توانستیم دستاوردهای بسیار بیشتری هم داشته باشیم.

وی اظهار کرد: یکی دیگر از موفقیتهای دولت تدبیر و امید این بود که بحث ایران هراسی تا حد زیادی از بین رفت، زیرا دشمنان ایران اسلامی سعی کرده بودند چهره‌ای خشن از کشور ما معرفی کنند، اما رفت و آمد مسؤولان کشورهای بزرگ با کشور ما و تعاملات دیپلماتیک سبب شد تا این طرز فکر تا اندازه زیادی از بین برود.

حجت‌الاسلام زارعی ادامه داد: دولتمردان ما در این سالها به دنبال ایجاد تعاملات اقتصادی مثبت بودند و امیدواریم این روند ادامه پیدا کند و از طرفی بتوانیم حداکثر استفاده را از ظرفیتهای داخلی داشته باشیم و تولیدات داخلی و صادرات خود را روز به روز افزایش دهیم.

وی عنوان کرد: خارج شدن جمهوری اسلامی ایران از ذیل بند ۷ شورای امنیت سازمان ملل نیز دستاورد بزرگی بود، زیرا ایران اسلامی را یک تهدید بین المللی می‌دانستند و امروزه این تفکر باطل از بین رفته است.

امام جمعه شهرستان کنارک در ادامه با اشاره به نقاط ضعف دولت یازدهم، بیان کرد: متأسفانه رکود اقتصادی همچنان برطرف نشده است؛ در بحث اشتغال جوانان هم تلاش بیشتری باید صورت گیرد و دولت در این زمینه چندان موفق نبوده است.

وی اظهار کرد: برای تحقق اقتصاد مقاومتی و برداشتن گامهای عملی در این زمینه دولت باید اقدامات و برنامه‌های جدی‌تری داشته باشد تا ان شاءالله بتوانیم با تحقق این طرح، شاهد رفع مشکلات مختلف باشیم.

منبع : رسا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.