7 شهریور, 1395

دانشگاه فناور، محور اقتصاد دانش بنیان است

مدیر دفتر همکاری دانشگاه، صنعت و جامعه دانشگاه علوم پزشکی ضمن اشاره به لزوم تجاری‌سازی ایده‎های دانش بنیان در حوزه سلامت، دانشگاه را محور اقتصاد دانش‌بنیان خواند و از ایجاد بستری مناسب در این خصوص در دومین همایش و فن بازار ملی سلامت خبر داد.

دکتر محمدرضا منظم در خصوص لزوم بهره‌گیری هرچه بیشتر از دستاوردهای دانش محور و هم چنین فراهم کردن فضای مساعد برای شکوفایی استعدادهای بالقوه و ترویج فرهنگ کسب و کار دانش‌بنیان گفت: برای تحقق چشم انداز سند بیست ساله کشور و رسیدن به جایگاه اول در منطقه باید استراتژی اقتصادی به سمت اقتصاد دانش بنیان تغییر یابد.

منظم تصریح کرد: دانشگاه علوم پزشکی تهران با برگزاری اولین همایش و نمایشگاه فناوری سلامت در سال ۹۴ نخستین گام خود را برای پایه‌ریزی اقتصاد دانش‌بنیان در این حوزه برداشته و ضمن تعامل مستمر با سازمان‌های کارفرمایی و شرکت‌های فعال حوزه سلامت در پی بهره‌گیری از توان حداکثری خود برای توسعه این اقتصاد در حوزه سلامت است.

وی از برگزاری دومین همایش و فن بازار ملی سلامت خبر داد و افزود: این فن بازار امسال با شعار «دانشگاه فناور، محور اقتصاد دانش‌بنیان» در جهت تکمیل هر چه بهتر فرایند انتقال دانش به بخش‌های ساخت و تولید فناوری‌های سلامت و تسهیل فرایند تجاری سازی ایده‌های علمی برگزار می‌شود.

منظم اظهار امیدواری کرد تا از طریق ایجاد همگرایی بین بخش‌های علمی و صنعتی و با بهره گیری از دانش ملی بتوان در راستای تبدیل علم به ثروت قدم برداشت و به اهداف اقتصاد مقاومتی در نقشه جامع علمی کشور تحقق بخشید.

لازم به ذکر است که دومین همایش و فن بازار ملی سلامت توسط دانشگاه علوم پزشکی تهران با همکاری وزارت بهداشت، درمان وآموزش پزشکی و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ۱۸ و ۱۹ آبان ماه سال جاری برگزار می‌شود.

منبع : ایسنا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.