6 شهریور, 1395

تحقق بازار محصولات داخلی با تقویت اقتصاد مقاومتی

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به شناسایی هفت هزار و ۵۰۰ واحد صنعتی نیمه تعطیل و تعطیل در کشور گفت: برای تحقق بازار محصولات داخلی بهترین راه تقویت اقتصاد مقاومتی است.

محمود واعظی صبح امروز در جلسه شورای اداری مازندران در استانداری، اظهار داشت: مازندران دارای قابلیت فراوانی بوده که همه مسائل با بودجه و اعتبار رفع نمی‌شود بلکه باید با همدلی و وحدت میان همه مسئولان و نیروهای امنیتی و قضایی نسبت به اجرای قانون گام برداریم.

وی با اشاره به پروژه‌های نیمه تمام هشت ساله و بیشتر در استان، افزود: کلنگ زدن در اجرای پروژه‌ها آسان بوده ولی مهم اتمام پروژه‌ها است که باید حواسمان باشد نگاه‌ها، نظرات و سلایق موجب تفرقه نشود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل بیان داشت: یکی از مولفه‌های اقتصاد مقاومتی, یافتن بازار برای محصولات داخلی در بازارهای خارجی است.

واعظی افزود: هفت هزار و ۵۰۰ واحد تعطیل و نیمه تعطیل در کشور شناسایی شد که به هزار و ۳۰۰ واحد تسهیلات پرداخت و سه هزار واحد در حال آماده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح کرد: در زمینه توانمندسازی بخش‌های فناوری, پهنای باند استان از ۵۳گیگ به ۲۱۰  گیگ افزایش یافت که این ظرفیت ۴ برابر شده و شبکه انتقال نیز از ۹۷ به ۳۲۷ رسید که ۳٫۵ برابر شده است.

واعظی افزود: تلاش می‌کنیم تا پایان سال خدمت دولت تدبیر و امید همه روستاهای بالای ۱۵و ۲۰ خانوار را به اینترنت پرسرعت مجهز کنیم.

در این نشست مرکز تخصصی آپای استانی (مراکز همکار) در دانشگاه‌های اصلی کشور افتتاح شد و آغاز به‌کار کرد.

منبع : تسنیم

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.