6 شهریور, 1395

تحقق اقتصاد مقاومتی نیازمند ارتقای سطح بینش و فرهنگ مردم است

حجت الاسلام محمدزاده گفت: در بحث اقتصاد مقاومتی بینش و فرهنگ در بین مردم بسیار اهمیت دارد، از این رو مردم باید به این نتیجه برسند، برای پیشرفت کشور از تولید داخل حمایت کنند تا موجب پیشرفت و اشتعال زایی شود.

حجت الاسلام محمدمصطفی محمد زاده استاد حوزه و دانشگاه جیرفت در گفت و گو با خبرنگار رسا، درباره اقتصاد مقاومتی، گفت: ما باید از ظرفیت داخلی خود استفاده کنیم و برای آینده برنامه ریزی کنیم، براین اساس وقتی به شرع مقدس مراجعه می کنیم از سوی اهل بیت سفارش شده است، به هم نوع خود کمک کنید و بی تفاوت نباشید، از این رو در جامعه اسلامی که ما زندگی می کنیم باید از هم وطن، هم نوع و هم دین خود حمایت کنیم و این حمایت زمانی اتفاق می افتد که ما از اجناس داخلی خریداری کنیم.

وی ادامه داد: از نظر دین در جامعه ما استفاده از ظرفیتهای داخلی اولویت دارد و مردم باید نسبت به مسلمانان اهتمام داشته باشند، همچنین  طبق سخنان حضرت محمد(ص) هر کس که روزش را بی تفاوت به امر مسلمانان شروع کند و به آن اهتمام نورزد، از مسلمانان نیست.

حجت الاسلام محمد زاده تصریح کرد: در بحث اقتصاد مقاومتی بینش و فرهنگ در بین مردم  بسیار اهمیت دارد، از این رو مردم باید به این نتیجه برسند، برای پیشرفت کشور از تولید داخل حمایت کنند تا موجب پیشرفت و اشتعال زایی در کشور شود.

استاد حوزه و دانشگاه جیرفت اظهار داشت: از سوی دولت کوتاهی صورت گرفته است و دولت باید ظرفیتها را برای مردم مشخص کند تا مردم از اجناس بی کیفیت خارجی استفاده نکنند، براین اساس مسؤولان دولتی که در گمرک هستند از قاچاق کالا به داخل کشور جلوگیری کنند و نباید نسبت به این موضوع بی توجه باشند.

وی بیان کرد: زمانی اقتصاد مقاومتی محقق می شود که ما زمینه را فراهم کنیم و در عمل همت واقعی داشته باشیم و از قاچاق کالا جلوگیری کنیم و این کار امکان پذیر است همچنین باید از تولید داخل و اشتغال حمایت کنیم.

استاد حوزه و دانشگاه جیرفت با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب، گفت:  مسؤولان به یاری پروردگار مشغول کار و تلاش هستند اما مراقب باشند که جنجالهای روزمره‌‌ انتخاباتی آنها را سرگرم نکند و از پرداختن به مسأله مهم به ‌ویژه اقتصاد غافل نشوند؛ بنابراین مسأله انتخابات با همه‌ اهمیتش مقطعی است و آنچه بعد از چند هفته باقی می‌ماند مسائل اساسی کشور مثل مقاوم‌سازی اقتصاد است.

حجت الاسلام محمدزاده در پایان گفت: درحال حاضر جمعیت جوان کشور بالا است، بنابراین با تقویت تولید داخلی باید زمینه اشتغالزایی برای نیروی انسانی فراهم شود چون سرمایه بزرگی است؛ مسؤولان دولتی باید با جدیت قوانین اقتصادی مانند قانون رفع موانع تولید را اجرایی کنند.

منبع : رسا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.