6 شهریور, 1395

تبیین سیاست‌های کلان اقتصاد مقاومتی به زبان کاریکاتور

استاندار مازندران بر لزوم حضور هنرمندان استان در عرصه‌های اجتماعی، اقتصادی و سیاسی با هدف رفع مشکلات جامعه تاکید کرد.

دکتر ربیع فلاح در آیین افتتاحیه نمایشگاه کاریکاتور با موضوع مبارزه با قاچاق کالا در عصر روز سه‌شنبه (۲شهریور) و آغازین روز از هفته دولت در گالری سوره حوزه هنری استان با بیان اینکه تبیین سیاست های کلان اقتصاد مقاومتی با زبان کاریکاتور ارزشمند و درخور تحسین است، بر لزوم حضور هنرمندان استان در عرصه های اجتماعی، اقتصادی و سیاسی با هدف رفع مشکلات جامعه تاکید کرد.

دکتر فلاح با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان دولت به ویژه شهیدان رجایی و باهنر، گفت: این شهدای بزرگوار الگوی تمام معنای مدیریت جهادی در سطح کشور بودند و بایستی با تاسی از این مردان خدایی، رهرو آن‌ها باشیم.

استاندار مازندران افزود: نقش هنر را در آگاهی بخشی به جامعه چه در سطح مصرف کنندگان کالاها و چه در سطح تولیدکنندگان و مسئولین، نقشی با اهمیت است و من خوشحالم که یکی از برنامه های آغازین هفته دولت در مازندران یک رخداد فرهنگی و هنری است که در آن سراسر آگاهی و اندیشه وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: هنرمند به عنوان یکی از افراد مسئول و متعهد در جامعه باید با بیداری مداوم خود به شناخت رخدادها بکوشد و با توجه به سطح حساسیتی که در خود دارد با خلق آثاری این‌چنین به پویایی جامعه کمک کند.

همچنین دکتر فلاح با بیان اینکه اصحاب رسانه، صدا و سیما و همه دست‌اندرکاران حوزه هنری باید پای کار بیایند تا هنر به جامعه معرفی شود، گفت: در بدو مشاهده کاریکاتورها به جهت فاصله ذهنی از این هنر، ابهامی در اذهان مخاطب ایجاد می شود اما زمانی که به محتوای تصویر پی ببریم آنگاه عظمت این هنر و پیام آن برایمان ملموس خواهد شد.

استاندار مازندران با بیان اینکه خلاقیت استاد علیرضا پاک‌بین در خلق کاریکاتورهایی با موضوع مبارزه با قاچاق کالا ستودنی است، افزود: اعتقاد و علاقه مندی جناب پاک‌بین در خلق این آثار نشان دهنده عشق و علاقه ایشان به ورود در حوزه های عملیاتی برای تحقق شعار سال است.

وی با بیان اینکه تبیین سیاست های کلان اقتصاد مقاومتی در این کاریکاتورها مشهود است، یادآور شد: رابطه تولید داخلی با قاچاق، رابطه اشتغال با قاچاق و … از موضوع های مطروحه در آثار جناب پاک بین بوده است.

استاندار مازندران در پایان از جامعه رسانه ای استان خواست با تبلیغ و اطلاع رسانی مطلوب از ایده‌های نو در حوزه هنری، هنرمندان را برای ورود به عرصه های مختلف اجتماعی، اقتصادی و… تشویق و ترغیب نمایند.

منبع : حوزی هنری

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.