4 شهریور, 1395

تبدیل ایده به تولید، بهترین کار در مسیر تحقق اقتصاد مقاومتی است

تبدیل ایده به تولید، گام بلند تحقق اقتصاد مقاومتی و حرکت در مسیر آموزه های اسلامی است که باید در این راستا با شتاب بیشتری قدم برداریم.

ضیا هاشمی روز پنجشنبه در آیین افتتاح جشنواره فرهنگی هنری دانشگاه فنی و حرفه ای کشور در ارومیه افزود: باید زمینه ای در کشور فراهم شود که علم به راحتی به تولید تبدیل شده و وارد بازار کار شود که در این صورت حرکتی اسلامی شکل می گیرد.
وی اضافه کرد: بسیاری از افراد در دانشگاه ها هستند که تنها به تولید علم توجه دارند و توجهی به تبدیل آن به کار و تولید نمی کنند که این دیدگاه باید در محیط های آموزشی تغییر کند.
وی همچنین از برگزاری جشنواره موسوم به ‘مشا’ در کشور خبر داد و اظهار کرد: این جشنواره با نام ‘مهارت، شغل، ازدواج’ طراحی شده که هدف از برگزاری آن توسط دانشگاه فنی و حرفه ای کشور، ترویج ازدواج آگاهانه و پس از کسب بر مهارت و اشتغال است.
معاون اجتماعی فرهنگی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به فعالیت های خوب فرهنگی صورت گرفته در دانشگاه فنی و حرفه ای کشور ادامه داد: اجرای این جشنواره فرهنگی هنری بخشی از اقدامات قابل توجه این دانشگاه است که با مشارکت نزدیک به دو هزار دانشجو در سراسر کشور آغاز شده و امروز نزدیک به ۴۰۰ دانشجو در آن حاضر هستند و به رقابت می پردازند.
مسعود شفیعی رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای کشور هم در این آیین گفت: ۱۷۰ دانشکده و دانشگاه با حدود ۱۸۰ هزار دانشجو در دانشگاه های فنی و حرفه ای در استان های مختلف تحصیل می کنند که ۷۰ درصد فارغ التحصیلان آنها نیز جذب بازار کار می شوند.
قربانعلی سعادت استاندار آذربایجان غربی هم در این آیین اظهار کرد: این استان ظرفیت های بسیاری در حوزه های مختلف صنعت، کشاورزی و تجارت دارد که امنیت پایدار موجود نیز آن را تکمیل می کند.
وی افزود: در حال حاضر امنیت و آرامش قابل توجهی در آذربایجان غربی حکمفرماست که این امر به علت جانفشانی شهدا و ایثارگران بوده است.
وی اضافه کرد: استکبار جهانی جنگ های نیابتی را بر علیه اسلام ناب محمدی (ص) در منطقه طرح ریزی و اجرا کرده است که ما باید در مقابله با آن با همه توان تلاش کنیم و در این خصوص از آموزه های قرآنی بهره ببریم.
به گزارش ایرنا، بیست و چهارمین جشنواره فرهنگی هنری دانشجویان دانشگاه های فنی و حرفه ای کشور امروز آغاز شد و تا جمعه این هفته ادامه دارد.
این جشنواره در چهار حوزه کتبی، شفاهی، هنری و فناوری در استان آذربایجان غربی به میزبانی دانشگاه فنی و حرفه ای ارومیه برگزار می شود.

منبع : ایرنا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.