4 شهریور, 1395

حمایت ۴۵ واحد دانش بنیان استان مرکزی،برنامه اولویت دار اقتصاد مقاومتی است

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی گفت: حمایت هدفمند از فعالیت اقتصادی ۴۵ واحد دانش بنیان این استان از برنامه های اولویت دار در راستای اهداف اقتصاد مقاومتی است.

ظفر افشون روز پنجشنبه در نشست بهره مندی ایجاد شده در حمایت از شرکت های دانش بنیان در استانداری مرکزی افزود: نبود صندوق نوآوری برای دادن تسهیلات به متقاضیان و ارایه لیست محصولات توسط فناوری از ضعف های موجود در این بخش است که باید به سرعت در راستای تشکیل آن گام برداشت.
وی اظهار کرد: درحال حاضر کشور ایران رتبه ۹۰ فناوری را به خود اختصاص داده است و در حوزه تجاری سازی، کاربردی شدن طرح های دانش بنیان و تبدیل آن ها به ارزش افزوده نیز رتبه کشور در جایگاه ۱۲۰ است.
وی توضیح داد: تلاش مضاعف استان مرکزی با داشتن مراکز متعدد آموزش عالی برای ارتقاء رتبه فناوری و دانش بنیان کشوری امری ضروریست.
وی گفت: لیست محصولات تولیدی که از سوی معاون فناوری ریاست جمهوری در زمینه شرکت های دانش بنیان تعیین شده جوابگوی نیازهای استان مرکزی نیست و باید با انجام ارزیابی علمی و کارشناسی این مهم بررسی و پیگیری شود.
افشون افزود: استان مرکزی از قطب های مهم صنعتی و تولید کشور است که رونق و احیای زیرساخت های تولید آن با ظرفیت شرکت های دانش بنیان از مسائل مهم است.
وی گفت: با استفاده از پتانسیل شرکت های دانش بنیان می توان اشتغال پایدار ایجاد کرد و واحدهای تولیدی و صنعتی را سرپا نگه داشت، زیرا این شرکت ها مبتنی بر دانش و متناسب با فناوری روز فعالیت می کنند.
افشون اظهار کرد: استانداری به عنوان دستگاه متولی می کوشد شرایط سهل تری را برای ثبت شرکت های دانش بنیان به منظور رونق اقتصادی فراهم کند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی گفت: یکی از امکاناتی که می تواند به شرکت های دانش بنیان در استان کمک کند، استفاده از امکانات دولتی در صندوق نوآوری است که تاکنون به موازات واحد های صنعتی تعداد کمی از واحدهای تولیدی توانسته اند در آن ثبت شوند.
افشون افزود: معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در هشتم شهریورماه جاری به استان سفر دارد و محوریت برنامه ها در این سفر یک روزه بر سامان و تقویت زمینه کاری شرکت های دانش بنیان و فعال تر شدن واحدهای آرندی واحدهای صنعتی این استان خواهد بود.

منبع : ایرنا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.