4 شهریور, 1395

عدالت در اقتصاد مقاومتی مورد توجه قرار گیرد

وزیر کشور گفت: محور امور اقتصاد مقاومتی مردم هستند و مهمترین نکته در این بین برقراری عدالت اجتماعی است.

عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور، امروز (۴ شهریور) در دیدار با علما، روحانیون و بزرگان شهرستان های غرب گلستان در حوزه اعظمیه شهرستان گمیشان گفت: دولت تدبیر و امید برخاسته از رای مردم است. به طور کلی دولت ها تجلی اراده و رای مردم در جمهوری اسلامی هستند. صاحبان واقعی دولت شما مردم هستید که دولت ها را می سازید.

وی افزود: امروز سی و هشتمین سال از انقلاب اسلامی ایران را پشت سر می گذرانیم و با همه دشمنی ها و توطئه ها که در حق این ملت روا داشتند با مقاومت، استقامت و همراهی مردم عزیز ما در ایران که حمایت آنان از اسلام، سیره رسول خدا و قرآن بود به موفقیت رسیدیم.

وزیر کشور با اشاره به وضعیت منطقه، تصریح کرد: تمام منطقه خاورمیانه دچار بحران، نا امنی، ناپایداری و بی ثباتی است اما ایران مرکز صلح، امنیت و ثبات است.

وی با اشاره به مذاکرات هسته ای و اجرای برجام هم، گفت: به لطف خدا توانستیم به رغم همه تحریم ها و فشارهای آمریکا و متحدان آنان که به ملت ما وارد می کردند با هدایت های مقام معظم رهبری و تدابیر رئیس جمهور به گونه ای به پیش برویم که امروز دنیا حقانیت ما را قبول کرده و این نکته را پذیرفته است که ایران می تواند فعالیت هسته ای داشته باشد. تحریم ها را بردارند و ایران آزادانه تجارت کند و نفت بفرشود و در دینا وارد تجارت شود.

رحمانی فضلی بیان کرد: ۳۷ سال این تحریم ها را تحمل کردیم به ویژه در این هشت سال اخیر همه فشارها را به ما وارد کردند ما تسلیم شویم اما با لطف خدا و همراهی مردم توانستیم عزت را برای مردم داشته باشیم و دشمن را وادار به پذیرش حق خود کنیم.

وی ادامه داد: حالا که بستر برای کار فراهم شده باید از این فرصت استفاده کنیم. مقام معظم رهبری دستور دادند که باید اقتصاد مقاومتی را در پیش بگیریم و در جلسه روز گذشته نیز تاکید کردند که هنوز اقتصاد و اشتغال اولویت اول کشور است.

وزیر کشور اظهارداشت: دولت برنامه دارد اقتصاد مقاومتی را پیش ببرد. در حوزه های کارگشایی، رفع مشکلات کارخانجات و عقد قرارداد با سرمایه گذاران فعالیت های خوبی شده که مسیر را برای اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی فراهم می کند.

وی با بیان اینکه محور فعالیت های اقتصاد مقاومتی مردم هستند، گفت: اقتصاد مقاومتی باید دست مردم باشد و از همین جا اعلام می کنم در منطقه شما هر فردی که پروژه و طرح داشته باشد و در این زمینه ها سرمایه گذاری کند به صورت فردی، جمعی و تعاونی از آن حمایت می کنم و خود را در مسئول می دانم تا شما بتوانید سرمایه گذاری و تولید کنید.

رحمانی فضلی افزود: عدالت مهمترین مسئله در اقتصاد مقاومتی است. همه مردم باید از آثار اقتصاد مقاومتی بهره مند شوند. به دنبال تحقق عدالت در اقتصاد مقاومتی هستیم و مسئولان باید آن را رعایت کنند.

وی ادامه داد: در شرایطی که با فشارهای دشمن مواجه هستیم باید بتوانیم این فشارها را برطرف کنیم. دنیای اسلام از ما توفیق و عمل می خواهد باید الگوی مناسبی برای دنیا ارائه کنیم و در عین حال اقتدار خود را حفظ کرده و در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی قدم برداریم.

منبع : ایرنا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.