4 شهریور, 1395

توانمندسازی بانوان گامی در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی است

در اقتصاد مقاومتی به‌کارگیری، حمایت و تسهیل زمینه ورود بانوان به عرصه‌های کارآفرینی و تولید با رویکرد بومی و محلی از اهمیت بالایی برخوردار است.

علی مردانلو شامگاه چهارشنبه در نشست با اعضای صندوق خرد زنان روستایی چهاربرج اظهار داشت: تلاش و کوشش برای اعتلای همه‌جانبه میهن اسلامی وظیفه‌ای است که همه ما در هر جایگاهی به عهده داریم.

بخشدار آبپخش خاطرنشان کرد: تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی که از تدابیر هوشمندانه مقام معظم رهبری است، کلید توسعه و اعتلای ایران امروز است و دولت تدبیر و امید با جدیت تمام به این موضوع توجه دارد.

مردانلو به ابعاد و ویژگی‌های اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و افزود: اقتصاد مقاومتی کاهش وابستگی کشور و تمرکز بر مزیت‌های تولید داخلی و تلاش برای خودکفایی ملی و توسعه درون‌زا را هدف اصلی خود می‌داند.

وی تصریح کرد: تقویت خانواده به‌عنوان نخستین و مهم‌ترین نهاد اجتماعی در پرورش منابع انسانی موضوعی است که برای دستیابی به توسعه اقتصادی کشور باید مورد توجه قرار گیرد و دولت یازدهم برنامه ویژه‌ای در این زمینه دارد.

این مسؤول با اشاره به سهم بالای بانوان در توسعه جامعه، اذعان داشت: در اقتصاد مقاومتی به‌کارگیری، حمایت و تسهیل زمینه ورود بانوان به عرصه‌های کارآفرینی و تولید با رویکرد بومی و محلی از اهمیت بالایی برخوردار است.

بخشدار آبپخش عنوان کرد: زنان کارآفرین با ایجاد اشتغال پایدار در رشد و توسعه اقتصادی کشور نقشی مؤثر ایفا می‌کنند و با توجه به این موضوع دولت تدبیر و امید بر گسترش میزان مشارکت بانوان تأکید دارد.

مردانلو یادآور شد: برگزاری دوره‌های توانمندسازی بانوان و ارائه خدمات آموزشی سازمان فنی و حرفه‌ای به بانوان متناسب با پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های بومی مناطق مسئله مهمی است که باید به آن توجه شود و در بخش آبپخش برنامه‌ریزی مبسوطی در این زمینه صورت گرفته است.

وی افزود: با برنامه‌ریزی دولت، بانوان پس از شرکت در دوره‌های توانمندسازی می‌توانند از تسهیلات جهت شروع کار در تخصص خود بهره‌مند شوند و تمام تلاش ما در بخش آبپخش استفاده حداکثری از فرصتی است که دولت برای بانوان ایجاد کرده است.

منبع : ناصرون

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.