3 شهریور, 1395

آغاز کار اقتصادی با وام، مغایر با اقتصاد مقاومتی است

وام‌های بانکی برای توسعه بخش تولیدی مناسب است اما نه برای شروع کار، اگر کار اقتصادی با وام شروع شود این امر مغایر با اقتصاد مقاومتی است.

سردار محمدحسین بابایی در جلسه قرارگاه اقتصادی شهرستان گلوگاه اظهار کرد: سپاه پاسداران طبق مأموریت ذاتی خود که حفظ و دفاع از انقلاب است در صحنه‌های مختلف حضور دارد و اکنون که دشمن جنگ اقتصادی را آغاز کرده در تحقق اقتصاد مقاومتی نقش‌آفرینی می‌کند.

وی افزود: اقتصاد مقاومتی اقتصادی مردم‌پایه و دانش‌بنیان است و برای تحقق آن همه آحاد مردن باید نقش داشته باشند و از نتایج تحقیقات علمی نیز استفاده شود.

فرمانده سپاه کربلای مازندران تصریح کرد: الگوی اقتصادی کشور الگوی اقتصاد سرمایه‌داری است و بستر مناسبی برای تحقق اقتصاد مقاومتی نیست.

بابایی بیان کرد: خوشبختانه مجامع بسیج و نخبگان شهرستان وارد میدان شدند و کارگروه‌ها در بحث چگونگی شکوفایی اقتصادی هم‌اندیشی کردند.

وی با بیان اینکه بسیج در اقتصاد مقاومتی با شعار «هر خانه یک کارخانه و هر ایرانی یک تولیدکننده» وارد شده است، خاطرنشان کرد: همه آحاد مردم باید درگیر شوند، حتی خانم‌های خانه‌دار نیز در این مدل اقتصادی بسیار تاثیرگذار هستند.

فرمانده سپاه کربلای مازندران در پایان تاکید کرد: وام‌های بانکی برای توسعه بخش تولیدی مناسب است اما نه برای شروع کار، اگر کار اقتصادی با وام شروع شود این امر مغایر با اقتصاد مقاومتی است زیرا مبلغ زیادی از سود حاصل از کار باید برای پرداخت قسط وام پرداخت شود.

منبع : بلاغ نیوز

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.