3 شهریور, 1395

پرداخت تسهیلات قرض الحسنه از عوامل موفقیت اشتغالزایی

یکی از عوامل موفقیت و به سرانجام رسیدن طرحهای اشتغال زایی کمیته امداد، پرداخت تسهیلات قرض الحسنه و نظارت بر اجرای طرح ها است.

یحیی صادقی در جلسه ستاد مدیریت راهبردی اقتصاد مقاومتی شهرستان شهربابک که با حضور جمعی از مسئولین شهرستان از ایجاد ۵ هزار و ۲۴۰ شغل پایدار و مولد طی ۱۶ ماه گذشته در سطح استان کرمان خبر داد و افزود: طی این مدت نیز ۸۰۰ میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه در استان پرداخت شده است و سهم شهرستان شهربابک از این تسهیلات که صرفا در زمینه ی اشتغال زایی صرف شده ۲ میلیارد و ۳۰۰ هزار تومان بوده است.

وی خاطر نشان کرد : اگر مشکل بیکاری در جامعه رفع شود، پرونده های ورودی به دستگاه قضایی و نیروی انتظامی کاهش می یابد و بسیاری از معضلات جامعه حل می شود.

صادقی با اشاره به اینکه عمده مشکل جامعه بحث بیکاری است، تصریح کرد: رابطه ی مستقیم اشتغال و معیشت و همچنین بحث روانی آن در افراد جامعه لزوم رفع معضل بیکاری را به خوبی نشان می دهد.

مدیر کل کمیته امداد استان کرمان یادآورشد: در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی؛ هر کارفرمایی که نیروی کارش را از مددجویان و فرزندانشان تامین کند، کمیته امداد تا دو سال حق بیمه مددجو را می پردازد

وی بااشاره به اینکه سه درصد از مردم شهرستان شهربابک زیر پوشش کمیته امداد هستند، افزود: با توجه به فراهم بودن زمینه های ایجاد شغل در شهربابک از قبیل معادن، سنگ های قیمتی، دامپروری و گیاهان دارویی امیدوارم بتوانیم با اشتغال مددجویان در این زمینه ها آنان را توانمند کنیم.

منبع : باشگاه خبرنگاران

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.