3 شهریور, 1395

دولت بداند تنها راه کسب اعتماد در سال آینده، اقدام جدی در اقتصاد مقاومتی است

نماینده مردم رباط کریم در مجلس گفت: دولت بداند تنها راه کسب اعتماد در سال آینده، اقدام جدی در اقتصاد مقاومتی است.

حسن نورزوی در نطق میان‌دستور خود در جلسه علنی امروز مجلس ضمن گرامیداشت هفته دولت عنوان کرد: خدای متعال را به نعمت داشتن جمهوری اسلامی ایران شاکرم که در اقیانوس پرتلاطم بحران‌های منطقه با تدابیر رهبری، ضمن حفظ مواضع انقلابی و مقابله با زیاده‌خواهی‌های اسکتبار و در راس آن آمریکای جنایتکار، این نظام روز به روز گام‌های بلندتری را برای تحقق نظام اسلامی برمی‌دارد.

او ادامه داد: در کنار موفقیت‌های علمی، پیروزی‌های اخیر جوانانمان در رشته‌های المپیک، در رشته کشتی و وزنه‌برداری که باعث غرور ملی شده است را ارج می‌نهم و امیدوارم دولت در این سال پایانی در راه رشد و تعالی ملی گام بردارد و امسال که سال اقتصاد مقاومتی است با اعتماد به جوانان و تلاش پیگیر و نظارت مستمر، حماسه اقتصادی بیافریند و بداند تنها راه کسب اعتماد در سال آتی،‌ اقدام جدی و عمل در راستای اقتصاد مقاومتی است.

این نماینده مجلس افزود: امروزه در راستای فرمایشات رهبری،‌ به پیشگامان صنعت دولت مثل آقایان زنگنه، نعمتی،‌ جهانگیری و واعظی با حساسیت نظاره می‌کنیم و نکاتی را به آن‌ها متذکر می‌شویم:  روی آوردن به اقتصاد درون‌زا؛ ‌به عنوان مثال استفاده از مغز مدرن خودرو که ساخت داخل است، انعقاد قراردادهای بیشتر با صنایع فجر و جهاد دانشگاهی جهت ساخت دکل‌های در دریا و ابزارهای برقی ضد انفجاری برای پالایشگاه‌ها، تقویت کارخانه‌های داخلی، ساخت گوشی‌ها همراه و… . اعتماد به جوانان کشور در همه زمینه‌ها و احتیاط در قراردادهای نفتی برای عدم وقوع کرسنتی دیگر و حفظ همیشگی ملیت صنعت نفت.

او از وضعیت فرهنگی نیز انتقاد کرد و گفت: از ۸۵ هزار مسجد، ‌۵۰ هزار مسجد روحانی ندارد. هزینه فرهنگی ما حدود ۳ درصد بودجه سالانه است درحالی که کشورهای دیگر ۷ درصد است. طلاب ما ۲۳۰ هزار نفر و طلاب پاکستان ۲ میلیون ۶۰۰ هزار نفر هستند. در مقابل ۱۲ میلیون دانش‌آموز ۸۰۰۰ روحانی اعزام می‌کنیم یعنی به ازای هر ۱۵۰۰ نفر یک و در دانشگاه به ازای هر ۵۰۰۰ نفر یک روحانی.

نوروزی اضافه کرد: وضعیت بحرانی فرهنگی که  بخشی از آن در ناهنجاری‌های فرهنگی است را در جنوب تهران و به ویژه اطراف میدان شوش و خیابان‌های مجاور مشاهده می‌کنیم که از همه همکاران تقاضا دارم بروند و ببینند آن‌جا چه خبر است. آیا موظف نیستیم هزینه رشد مساجد و حوزه‌های علمیه را بپردازیم و دین خود را به فرهنگ اسلامی ادا کنیم؟

نماینده رباط‌ کریم در پایان خواستار افتتاح بیمارستان امام حسین (ع) در بهارستان،‌ ارتقای روستاها، الحاق فرودگاه بین‌المللی امام‌خمینی (ره) به شهر رباط کریم به دلیل آلودگی‌های ایجاد شده برای این شهر شد.

منبع : ایسنا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.