3 شهریور, 1395

تقویت واحد های کوچک تولیدی باعث پیشرفت اقتصاد داخلی می شود

فرماندار تیران و کرون اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی را امری مهم و ضروری در پیشرفت اقتصاد داخلی دانست و یادآور شد: بها دادن به واحد های کوچک از جمله مهم ترین دستورالعمل های اجرایی در زمینه اقتصاد مقاومتی در شهرستان است.

رحمانی در نشست خبری با خبرنگاران شهرستان ضمن گرامی داشتن هفته دولت و سالگرد شهادت شهیدان رجایی و باهنر، اظهار کرد: همزمان با این هفته ۳۷ پروژه در شهرستان تیران و کرون با اعتباری بالغ بر ۶۰ میلیارد ریال کلنگ زنی یا به بهره برداری خواهد رسید.

علی رحمانی با اشاره به وجود تعداد زیادی کشاورز در شهرستان تیران وکرون، گفت: درصد بالایی از پروژه های هفته دولت در بخش کشاورزی به بهره برداری می رسد که بستر خوبی برای اشتغال و کسب درآمد مردم است.

وی اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی را امری مهم و ضروری در پیشرفت اقتصاد داخلی دانست و یادآور شد: بها دادن به واحد های کوچک، اشتغال زایی، رسیدگی به واحد های نیمه فعال و نیازمند به تسهیلات بانکی، رفع موانع تولید در واحد های صنعتی، استقبال از سرمایه گذار و هدایت وی به واحد های تولیدی اشتغال زا از جمله مهم ترین دستورالعمل های اجرایی در زمینه اقتصاد مقاومتی در شهرستان است.

فرماندار شهرستان غباروبی گلزار شهدا، برگزاری جلسات متعدد پرسش و پاسخ مردم از مسئولان در شهرستان، دیدار با خانواده های شهدا و سخنرانی در مساجد و هیئت ها را از دیگر برنامه های هفته دولت در تیران و کرون عنوان کرد.

وی با اعلام رضایت نسبی و ۹۰ درصدی از فعالیت دستگاه های دولتی تیران و کرون، تصریح کرد: کارمندان دولت با رعایت اصل تکریم ارباب رجوع باید به خوبی وظایف خود را در قبال مردم و قانع کردن آنها انجام دهند و با تخلفات به شدت از سوی فرمانداری برخورد می شود.

رحمانی از مردم و ارباب رجوعان ادارت درخواست کرد که در امور مرتبط با دستگاه های دولتی روال اداری خاص خود را طی کنند تا نتیجه مناسب حاصل شود.

وی با اشاره به طرح توسعه شرکت پیشرو دیزل آسیا در شهرستان تیران وکرون، گفت: شرکت پیشرو دیزل منتظر تسهیلات لازم برای شروع فعالیت خود است ولی انتظار می رود که این شرکت علاوه بر عمل به تعهدات خود در زمینه اشتغال زایی و استفاده از نیروهای کار شهرستان فعالیت خود را سریع تر آغاز کند.

فرماندار شهرستان با اشاره به مشکل ترمینال بخش کرون در شهر تیران، خاطرنشان کرد: تامین ترمینال برون شهری بر عهده شهرداری است که فعلا به دلیل عدم اعتبار کافی امکان ساخت این مکان را ندارد و به صورت موقت از محوطه کنار هایپر فدک برای این کار استفاده می شود  تا تصمیمات و سرمایه گذاری های لازم برای اجرای این طرح انجام شود.

منبع : دانا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.