2 شهریور, 1395

اقتصاد مقاومتی، رویکرد ۶۰ درصد از برنامه های هفته دولت است

استاندار لرستان، گفت:۶۰ درصد برنامه های هفته دولت در استان لرستان مربوط به اقتصاد مقاومتی است.

هوشنگ بازوند، استاندار لرستان امروز (۲ شهریور) در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان لرستان، گفت: با توجه به انتخاب استان لرستان به عنوان پایلوت اقتصاد مقاومتی،۶۰ درصد پروژه‌هایی که طی هفته دولت به بهره برداری می رسد مربوط به اقتصاد مقاومتی است.

 

وی با اشاره به اینکه اقتصاد مقاومتی یک برنامه بلندمدت است، افزود: تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی بستر رشد و توسعه اقتصادی و اشتغال در کشور و استان خواهد شد.

بازوند، با اشاره  به اینکه  اقتصاد مقاومتی  برنامه ای نو در حوزه اقتصادی است، اظهار داشت: تحقق اقتصاد مقاومتی برنامه ای درازمدت است اما توجه به شاخص های آن بستر رشد و توسعه خواهد بود.

استاندار لرستان با اشاره به اینکه اقتصاد مقاومتی طرحی در برابر اقتصاد وابسته است، افزود: امروز کشورهای مختلف دنیا از جمله کشورهای توسعه یافته نیز از این برنامه استفاده می‌کنند.

وی ادامه داد: تحقق اقتصاد مقاومتی به عنوان یک برنامه علمی موجب مقاوم‌سازی پایه های اقتصاد کشور اصلاح ساختارهای ناکارآمد در جهت ترمیم اقتصاد خواهد شد.

بازوند، خاطرنشان کرد: تحقق اقتصاد مقاومتی نیازمند مشارکت گسترده مردم و مسئولان و اقدام و عمل و مدیریت عقلانی  و تکیه برمدیریت جهادی است.

وی افزود: یکی ‌از رویکردهای اصلی اقتصاد مقاومتی بحث بهره‌وری است و تقاضاداریم از مدیران دستگاه‌های اجرای که این بحث را به‌صورت جدی در دستور کار خود قرار بدهند، اگر در بهره‌وری ضعیف باشیم ممکن است مردم نیز با نگاه کنند و ان‌ها نیز ضعیف شوند، و یکی‌از اصول اقتصاد مقاومتی تحقق پیدا نکند.

استاندار لرستان با بیان اینکه برنامه سند اقتصاد مقاومتی در استان لرستان برای سال‌های ۹۵ و ۹۶ تنظیم شده است، افزود: انتخاب استان لرستان به عنوان پایلوت اقتصاد مقاومتی بستری برای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی در استان است.

منبع : شبستان

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.