2 شهریور, 1395

بخش کشاورزی در راستای تحقق شعار سال قدم‌های خوبی برداشته است

بخش کشاورزی علی‌رغم تمام محدودیت‌ها، کمبودها و تحریم‌های ظالمانه‌ای که بر نظام جمهوری اسلامی روا داشته‌اند با برنامه‌ریزی‌های دولت تدبیر و امید از همان بدو امر قدم‌های خوبی در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی برداشت.

منصور رضوانی جلال، رئیس جهاد کشاورزی استان همدان، در گفت‌و‌گو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از همدان، اظهار کرد: بخش کشاورزی علی‌رغم تمام محدودیت‌ها، کمبودها و تحریم‌های ظالمانه‌ای که بر نظام جمهوری اسلامی روا داشته‌اند با برنامه‌ریزی‌های دولت تدبیر و امید از همان بدو امر قدم‌های خوبی در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی برداشت.
وی افزود: نمود این برنامه‌ریزی‌ها در پایان سال ۹۴ با رشد اقتصادی ۵,۱ درصدی بخش کشاورزی آشکار شد که در محصولات استراتژیکی همچون گندم میزان تولید این محصول از ۴ میلیون تن به ۸ میلیون تن رسیده و در سال جاری نیز این رقم به ۱۱ میلیون تن در کشور می‌رسد.
رضوانی جلال اضافه کرد: میزان گندم تولیدی در استان همدان تا به اکنون به بیش از ۵۱۵ هزار تن رسیده است که گمان می‌رود این رقم به ۵۵۰ هزار تن هم برسد که این میزان تولید گندم نسبت به سال گذشته که حدود ۷ هزار تن بوده رشد بیش از ۶۷ درصدی داشته است.
رئیس جهاد کشاورزی همدان با اشاره به اینکه در تولید چغندر قند نیز تولید رشد داشته‌ایم خاطر‌نشان کرد: در سال‌های اخیر در راستای تولید چغندر‌قند به کشورهای خارجه وابستگی داشته‌ایم اما به لطف و عنایت پروردگار و تلاش و کوشش کشاورزان در این بخش به رشد تولید دست یافته‌ایم.
وی عنوان کرد: ما در تولید محصولاتی مانند سیب‌زمینی و چغندر قند که محصولات پر آبی هستند توانسته‌ایم در کنار آبیاری نوین و استفاده بهینه از آب، افزایش تولید و بهره‌وری داشته باشیم.
رضوانی جلال بیان کرد: هدف گذاری بعدی ما در راستای کاهش وابستگی دانه‌های روغنی است که در سال جاری هزار و ۳۰۰ تن کلزا در استانهمدان برداشت شده و برآورد تولید ۱۰ هزار تن کلزا شده است.

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.