2 شهریور, 1395

رسانه‌ها در زمینه اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی از مسئولین مطالبه‌گری کنند

بخش دیگر کار رسانه‌ها در زمینه اقتصاد مقاومتی مطالبه‌گری از مسئولین است و از بعد دیگر رسانه‌ها باید ظرفیت‌های مغفول استان در حوزه اقتصادی را مد نظر خویش داشته باشند که قابل تأمل است.

سجاد رضایی، امروز (۲ شهریور ماه) در نشست خبری گفت: با توجه به خشکسالی‌های سال‌های متوالی در خراسان‌جنوبی به نظر می‌رسد، نیازمند باز تعریف مؤلفه‌های پیشرفت استان هستیم.

وی اظهار کرد:  با توجه به نامگذاری امسال به عنوان اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل تمام سازمان‌ها و اقشار بسیج مکلف‌اند در قالب قرارگاه اقتصاد مقاومتی برنامه‌های ویژه‌ای را در این راستا داشته باشند و بسیج رسانه نیز در این خصوص برنامه‌هایی را تعریف کرده است.

مسئول بسیج رسانه استان، بیان کرد: باید از ظرفیت تمام رسانه‌ها برای هم افزایی در زمینه اجرایی کردن اقتصاد مقاومتی استفاده کنیم که یک بخش معضلات در زمینه مسائل اقتصادی بعد فرهنگی و موضوعاتی چون اسراف و تبذیر است.

رضایی افزود: بخش دیگر کار رسانه‌ها در زمینه اقتصاد مقاومتی مطالبه‌گری از مسئولین است و از بعد دیگر رسانه‌ها باید ظرفیت‌های مغفول استان در حوزه اقتصادی را مد نظر خویش داشته باشند که قابل تأمل است.

وی یادآور شد: در بسیج رسانه با همکاری دیگر رسانه‌ها برنامه‌ای مستمر و پیوسته خواهیم داشت که هر کس اختراع و نوآوری داشته باشد که با اقتصاد مقاومتی مرتبط و در اقتصاد استان مؤثر است را معرفی کنیم تا ظرفیت‌های خراسان جنوبی شناخته شود.

راه‌اندازی سامانه فروشگاه ساز کالا  در غالب اقتصاد مقاومتی

حسین مرادی عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی بیرجند نیز در این نشست گفت: در شرایط فعلی به آنچه نیاز داریم جهاد اقتصادی است و من به عنوان یکی از اساتید همواره به دانشجویان توصیه می‌کنم که خود را برای کارآفرینی آماده کنند.

وی اظهار کرد: از سال ۹۳ این مطلب به ذهنم رسیده که چرا ظرفیت‌های استان چون ورزشگاه‌ها، برخی اقامتگاه‌های بومی – گردشگری معرفی نشده و از آن استفاده لازم و بهینه نشده است چرا که این موضوع حائز اهمیت است.

عضو هیئت علمی دانشگاه بیرجند بیان کرد: این مسائل باعث شد تا سامانه uspace.ir (سامانه جامع فروش آنلاین خدمات در ایران) را با همکاری دو تن دیگر از همکاران راه‌اندازی کنم که در کشور نمونه مشابه ندارد.

مرادی یادآور شد: این سامانه یک فروشگاه ساز است و ما در کشور فروشگاه ساز کالا داشته‌ایم اما فروشگاه ساز خدمات نداشته‌ایم

منبع : ایسنا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.