2 شهریور, 1395

تشکیل ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی برای کمک به صنعت کشور

معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت از تشکیل ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی برای کمک به صنعت کشور خبر داد.

رمضانعلی صادق زاده صبح امروز سه شنبه در آئین کلنگ زنی فاز دوم کارخانجات گروه صنعتی نوین چوب در شهرک صنعتی شماره ۲ اهواز که با حضور استاندار خوزستان و جمعی دیگر از مسئولان استانی برگزار شد، اظهار کرد: وضعیت کشور در سال های گذشته از لحاظ اقتصادی به ویژه پیش از برجام با رکود و تورم دو رقمی همراه بود که خوشبختانه دولت، تورم را تک رقمی کرد و این روند به صورت مستمر در حال کاهش یافتن است.

وی با بیان اینکه در سال ۹۱ رشد صنعت منفی ۱۰ بوده است افزود: اگر بخواهیم در اقتصاد رشد ۵.۸ درصدی داشته باشیم باید حداقل یک رشد ۱۳ تا ۱۴درصدی را در صنعت زمینه سازی و محقق کنیم.

معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: یکی از برنامه های رسیدن به رشد ۱۴ درصدی صنعت، در این وزارت تشکیل ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی است که به تصویب رسید.

صادق زاده گفت: برای راه اندازی مجدد هفت هزار و ۵۰۰ واحد صنعتی غیرفعال و دو هزار و ۵۰۰ طرح صنعتی که نیاز به تسهیلات یک تا سه میلیارد تومانی داشتند، پرداخت تسهیلات به مبلغ ۱۶ هزار میلیارد تومانی را تصویب کردیم. همچنین کارگره هایی به همین منظور در استان ها تشکیل شده است.

وی اضافه کرد: رشد صنعت در سال گذشته با وجود مثبت شدن، صفر بوده اما پیش بینی می شود در سال جاری این عدد به مثبت ۲.۴ دهم رسیده باشد و به رشد ۸.۵ درصدی پیش بینی شده در برنامه ششم کمک کند.

به گزارش مهر، مراسم کلنگ زنی فاز ۲ کارخانجات گروه صنعتی نوین چوب صبح امروز سه شنبه با حضور رمضانعلی صادق زاده معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت، غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان، حسن زاده مدیرعامل صنعت، معدن و تجارت خوزستان، اخلاق محمدیان و جمعی از اصحاب رسانه برگزار شد.

منبع : مهر

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.