2 شهریور, 1395

جامعه عشایری یکی از تکیه گاههای مهم اقتصاد مقاومتی است

سردار نقدی گفت: جامعه عشایری با کمترین هزینه و عدم وابستگی به خارج از کشور، حجم زیادی از تولیدات را انجام می دهد که می بایستی قدر این موقعیت را دانست.

“سردار نقدی” رئیس سازمان بسیج مستضعفین در جلسه کارگاه توانمندسازی مدیران رده های بسیج عشایری کشور که در سازمان بسیج مستضعفین برگزار شد، جامعه عشایری را یکی از تکیه گاههای مهم اقتصاد مقاومتی توصیف کرد.

وی به دستهای پشت پرده در عرصه اقتصادی در کشور اشاره کرد و گفت: متاسفانه عده ای حوادثی را در پیش می آورند و ذهنها را به سمتی سوق می دهند تا کسی متوجه اتفاقات بد اقتصادی نشود، از جمله این اتفاقات سیاسی می توان به قراردادهای نفتی و قراردادهای سنگین خرید هواپیما که توجیه اقتصادی ندارند اشاره کرد.

سردار نقدی افزود: همه این برنامه ها با هدف شکست مقاومت و عقب نشینی از مبارزه با استکبار است که باید بیدار بود و این توطئه ها را خنثی کرد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه بعضی ها فکر می کردند با برجام گشایش اقتصادی انجام می شود، تصریح کرد: تصور بعضی ها از برجام این بود که مشکلات اقتصادی برطرف خواهد شد و می توان بر سر مسائل دیگر هم با آمریکا مذاکره کرد و بدین ترتیب ارتباط با آمریکا برقرار شود، در حالیکه طمع مستکبران زیاد است و حتی گشایش اقتصادی هم صورت نگرفت.

وی با اشاره به اینکه متاسفانه با زندگی عشایری مقابله می شود، بیان کرد: جامعه عشایری با کمترین هزینه و عدم وابستگی به خارج از کشور، حجم زیادی از تولیدات را انجام می دهد که می بایستی قدر این موقعیت را دانست.

سردار نقدی به نقش بسیج عشایری در ارائه الگوی موفق از عشایر اشاره داشت و افزود: زمینه برای ارائه الگو در جهت رفاه و پیشرفت عشایر و همچنین ارتباط و اتصال با سایر حوزه ها از جمله بهداشت فراهم شود.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین تصریح کرد: متاسفانه یکی از مشکلات این است که عشایر تصور می کنند برای پیشرفت باید به شهرها مهاجرت نمایند که می بایستی این طر تفکر تغییر کند و الگوئی ارائه شود که عشایر پیشرفت را در جامعه خود ببینند.

وی به نقش صنایع تبدیلی به عنوان یکی از ارکان در جهت زندگی بهینه اشاره کرد و گفت: اغلب صنایع جامعه عشایری کار دست است و بازدهی کم و زحمت زیاد را دربردارد که با استفاده از ابزار جدید می توان با مشقت و زحمت کمتر محصولات بیشتری تولید نمود و برای جامعه عشایر ایجاد ثروت و درآمد کرد.

منبع : خبرگزاری بسیج

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.