2 شهریور, 1395

سوء‌ مدیریت‌ علت اصلی عدم توسعه اقتصاد مقاومتی در کشور

مسئول نهاد رهبری دانشگاه فرهنگیان قزوین اذعان کرد: سوء‌مدیریت مسئولین در برخی از حوزه‌های فعالیتی عامل اصلی عدم توسعه اقتصاد مقاومتی در این حوزه‌ها می‌باشد.

حجت‌الاسلام شعبانی مسئول نهاد رهبری دانشگاه فرهنگیان استان قزوین، در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری بسیج در قزوین، در خصوص چگونگی پیشرفت کشور در حوزه اقتصاد مقاومتی در شش ماه گذشته اظهار کرد: به ‌دلیل اهمیت اقتصاد مقاومتی و لزوم انجام اقدامات عملی، مقام معظم رهبری در سخنان خود در نخستن روز فروردین ماه سال جاری تمام خواسته‌ها و مطالبات خود را در این حوزه مطرح کرده و مسئولین و مردم را به اقدام و عمل در زمینه اقتصاد مقاومتی دعوت نمودند.

وی با اشاره به اقدامات موفقیت‌آمیز مسئولین و مردم در برخی زمینه‌ها و حوزه‌های فعالیتی تبیین کرد: متاسفانه ما در خصوص پیشرفت و توسعه اقتصاد مقاومتی در بسیاری از زمینه‌ها چندان موفق عمل نکرده‌ایم.

این مسئول سوء‌مدیریت ها را علت اصلی عدم توسعه اقتصاد مقاومتی در کشور دانست و خاطرنشان کرد: سوء‌مدیریت مسئولین در برخی از حوزه‌های فعالیتی عامل اصلی عدم توسعه اقتصاد مقاومتی در این حوزه‌ها می‌باشد.

شعبانی اقتصاد، زمان و نیروی انسانی را از مهم‌ترین عوامل توسعه اقتصاد مقاومتی عنوان کرد و ادامه داد: مسائل مالی، نیروی انسانی و زمان از مهم‌ترین پیش‌ نیازها و ارکان اصلی پیشرفت هستند و باید مسئولینی که در این حوزه‌ها فعالیت می‌کنند بتوانند مسائل اقتصادی کشور را به ‌طور شایسته کنترل کنند.

وی افزود: مسئولین می‌بایست در تخصیص منابع مالی، انسانی، فرهنگی و انسانی از قاعده اهم و مهم که در اسلام نیز به آن اشاره شده است پیروی نمایند و در چگونگی استفاده از منابع و سرمایه‌ها همواره دقت و توجه کافی را به کار بندند.

این مسئول در خاتمه با اشاره به لزوم اولویت ‌بندی فعالیت‌ها تشریح کرد: باید در ابتدا هزینه‌ها صرف فعالیت‌هایی شوند که با صرف کمترین هزینه‌ها بیشترین بازخورد را داشته باشند تا بتوانیم در زمینه اقتصاد مقاومتی به پیشرفت برسیم.

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.