2 شهریور, 1395

نگاه و امید به بیرون را باید به نگاه به درون و ظرفیت‌های داخلی تغییر دهیم

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: در حوزه اقتصادی مشکلاتی وجود دارد که باید برای رفع آنها تنها باید به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی رجوع شود، نگاه و امید به بیرون را به نگاه به درون و ظرفیتهای داخلی تغییر دهیم و برای آنها دستورالعمل داشته باشیم.

سعید جلیلی نماینده رهبری در شورای عالی امنیت ملی در آستانه برگزاری اجلاس سراسری سالانه بسیج اساتید در ارتباط با شاخصهای قدرت ایران در دنیای امروزی، اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران در بسیاری از حوزه‌ها قدرتی بین‌المللی است و کشورهایی برای رفع مشکلات خود دست نیاز را به سوی کشورمان دراز کرده‌اند.

جلیلی با اشاره به فشار دشمن در حوزه اقتصادی عنوان کرد: دشمن با فشار در حوزه اقتصادی قصد دارد، نظام را به عقب‌نشینی از مواضع خود وادار کند که تدبیر مقام معظم رهبری در اجرای مسئولانه اقتصاد مقاومتی، خنثی‌کننده این توطئه است. با این حال در حوزه اقتصادی مشکلاتی وجود دارد که باید برای رفع آنها تنها باید به سیاستهای اقتصاد مقاومتی رجوع شود، نگاه و امید به بیرون را به نگاه به درون و ظرفیتهای داخلی تغییر دهیم و برای آنها دستورالعمل داشته باشیم.

دبیر پیشین شورای عالی امنیت ملی تصریح کرد: پیام اصلی امام(ره)  برقراری و استقرار حکومت اسلامی در دنیا بوده و برای این هدف باید جمهوری اسلامی به‌عنوان قدرتی بین‌المللی تثبیت شده و رسیدن به این آرمان نیاز به زیرساخت دارد.

جلیلی یکی از مهم‌ترین زیرساختها را تداوم روحیه انقلابی در میان نسلها دانست و گفت: استاد انقلابی می‌تواند دانشجوی انقلابی تربیت کرده و در نتیجه نسلهای بعدی افرادی مخلص می‌شوند و می‌توانند زمینه استمرار قدرت جهانی جمهوری اسلامی ایران را فراهم کنند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه رسالت سازمان بسیج اساتید، تربیت استادان انقلابی است تاکید کرد: در این صورت مأموریتی که امام خمینی(ره) بر عهده ما ملت انقلابی ایران گذاشته‌‌اند به سرانجام می‌رسد. در این حوزه اساتید بسیجی می‌توانند ایفای نقش بسیار مناسبی داشته باشند زیرا در دنیای امروز یکی از مؤلفه‌های به قدرت رسیدن، علم بوده و علاوه بر این در احادیث اسلامی این موضوع به کرات آمده که علم سبب قدرت و سلطنت می شود.

جلیلی در پایان تاکید کرد: در حوزه اقتصاد مقاومتی سازمان بسیج اساتید باید با روحیه‌ای انقلابی و  مانند روزهای جبهه و دفاع مقدس وارد عمل شده و برای تمام سیاستها و راهبردها، نقشه اجرایی ارائه دهد.

به گزارش تسنیم هفدهمین اجلاس سالانه اساتید بسیجی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور، از ۹ تا ۱۲ شهریور ۹۵ با حضور سخنرانان و مسئولان ارشد نظام، استادان و نخبگان دانشگاهی بسیجی، فرماندهان شبکه‌های جنگ نرم و … بامحوریت « اقتصاد مقاومتی و جایگاه بین‌المللی شدن قدرت جمهوری اسلامی» در سالن صبای مشهد مقدس برگزار می‌شود.

منبع : نسیم

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.