1 شهریور, 1395

اقتصاد مقاومتی به عنوان فرهنگ ملی تلقی شود

استاندار قم با بیان این که یکی از مهم ترین تلاش‌های دولت در سه سال گذشته، کاهش نرخ تورم بوده است، گفت: اقتصاد مقاومتی صرف نظر از این که یک مسأله اقتصادی است، اما باید از آن به عنوان یک فرهنگ عمومی تلقی کنیم.

سیدمهدی صادقی، استاندار قم امروز (اول شهریور) در نشست خبری استاندار و معاونین استاندار قم به مناسبت هفته دولت که در سالن امام جواد (ع) استانداری قم برگزار شد، عنوان کرد: اقداماتی که باید در استان قم صورت بگیرد در گروی صداقت رفتار و عمل است، ما باید به آنچه می‌گوییم و آنچه عمل می‌کنیم صادقانه باشد و بدون هیچ مشکلی آنچه که انجام شده است یا انجام نشده است بپذیریم.

استاندار قم اظهار داشت: دولت در سه سال گذشته خدمات ارزشمندی انجام داده است و با توجه به تمام فراز و فرودهایی که به لحاظ سیاسی و اقتصادی داشته است، اما دستاوردهای ارزشمندی از جمله ثبات اقتصادی و کنترل تورم، طرح نظام سلامت، روابط بین المللی و به فرجام رسیدن برجام داشته است.

مسئولین گوش شنوا برای پذیرش نقدهای منصفانه داشته باشن

صادقی تصریح کرد: صرف نظر از انتقادها و ایرادهایی که خیلی از آنها در جهت تقویت بنیه نظام ارائه می‌شود، اما برخی با رفتارها و ایرادهای بدون مبنا و نادرست، زمینه ساز فضای منفی در ذهن مردم می‌شود که این یک گناه ملی است.

وی افزود: هر کسی که با هر نگاه و نگرش و بینشی که دارد، چنانچه نقد او در جهت تخریب و در جهت از بین بردن امید باشد، بر خلاف مصالح عمومی و ملی است.

استاندار قم تأکید کرد: نقد عملکرد باید همیشه باشد و هیچ کس نمی تواند خود را مبرا از اشتباهات و ایراد بداند، اما نقد باید منصفانه باشد و راهکار ارائه شود.

صادقی گفت: همه ادعا می‌کنیم که خدمتگزاری در نظام جمهوری اسلامی ایران یک افتخار عقیدتی، اجتماعی و ملی است و طبیعی است در این فرآیند همه باید به این نکته توجه کنند که مبرا از هیچ اشتباهی نیستند و باید گوش شنوا برای پذیرش نقدهای منصفانه داشته باشند و ما این امر را به عنوان زیرساخت اخلاقی در نظر می‌گیریم.

وی بیان داشت: یکی از مهم ترین تلاش‌های دولت در سه سال گذشته، نرخ تورم بوده است که در سال ۹۲، بیش از ۴۰ درصد بوده است در حالی که در تیر ماه سال جاری به ۹ و ۲ دهم رسیده است، ما در سال ۹۳ رشد مثبت ۳ درصد داشتیم و در سال ۹۴ رشد یک درصدی را شاهد بودیم.

استاندار قم یادآور شد: بعد از برجام شاهد حضور سرمایه‌گذاران و هیأت‌های خارجی در ابعاد سیاسی و تجاری بودیم و اتفاقات موثری رخ داده است  که در مسیر توسعه کشور خواهد بود.

صادقی عنوان کرد: در این سه سال، سفر ریاست جمهوری و دیگر مقامات دولتی را به استان قم داشتیم که در ابعاد مختلف موضوعی اقداماتی صورت گرفت و تلاش ما هم بر این است که همه اقدامات را در جهت تکمیل شدن طرح‌ها انجام دهیم.

استان قم در مسیر توسعه قدم بر می‌دارد

وی اظهار داشت: استان قم در مسیر توسعه قدم بر می‌دارد که امید است که با همت همه نهاد‌های دولتی و خصوصی و بحث واگذاری پروژه‌ها بتوانیم از پتانسیل و امکانات بخش خصوصی استفاده شود و با جذب سرمایه‌گذاران شاهد پیشرفت استان باشیم و مسیر رفع موانع و مشکلات را طی کنیم و در آینده شاهد تحولات باشیم.

استاندار قم تصریح کرد: امنیت موضوع بسیار مهم و حساسی است و اگر امنیت وجود نداشته باشد هیچ برنامه و کاری نمی تواند به درستی صورت بگیرد، علی رغم ناامنی‌هایی که در منطقه وجود دارد، اما در ایران به برکت انقلاب اسلامی و همت مردم و مسئولین این توفیق از دشمن سلب شده است و امروز شاهد امنیت چشمگیر در کشور هستیم.

صادقی یادآور شد: کمابیش خبرهای خنثی سازی حرکت‌های دشمن را در ابعاد مختلف می‌شنویم؛ استان قم یکی از استان‌های بسیار حساس است و جزء استان‌های رده اول از نظر حساسیت امنیتی است و مورد توجه دستگاه‌های امنیتی است.

اقتصاد مقاومتی باید به عنوان فرهنگ ملی تلقی شود

وی با اشاره بحث اقتصاد مقاومتی، گفت: اقتصاد مقاومتی صرف نظر از این که یک مسأله اقتصادی است، اما باید از آن به عنوان یک فرهنگ عمومی تلقی کنیم، ما باید به اقتصاد مقاومتی به عنوان موضوع فرهنگی نگاه کنیم، بدین معنا که مردم باید به این باور برسند که این موضوع را در جامعه نهادینه کنند.

استاندار قم با اشاره به این که بحث آسیب‌های اجتماعی از جمله بحث‌های مهم در جامعه است، عنوان کرد: ما مشکلات زیادی در کشور داریم، از جمله طلاق، اعتیاد و … از جمله مشکلاتی است که مورد توجه است و برنامه‌هایی در دستور است.

صادقی در پایان گفت: برنامه‌های توسعه ای استان در ابعاد خدمات، گردشگری، صنعت و توسعه اقتصاد خرد در دستور کار قرار دارد و امید است شاهد شکوفایی اقتصادی و اجتماعی در استان باشیم.

منبع : شبستان

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.