31 مرداد, 1395

عبور از رکود اقتصادی عبور با حرکت انقلابی و جهادی

با گذشت ۶ ماه از سال ۹۵ نیمی از سال گذشته و عملا هیچ گونه اقدام و عمل در اقتصاد مقاومتی دیده نشده است بنابراین باید به جای سخنرانی و سیاسی بازی برنامه ها را فشرده تر کرد تا سخن رهبری روی زمین نماند.

نماینده مجلس دهم با اشاره به اوضاع بد اقتصادی در چهار شهرستان حوزه انتخابیه خود گفت: مسئولان کشور باید دغدغه معیشت مردم را داشته باشند تا بتوانیم با یک حرکت جهادی و انقلابی از این رکود اقتصادی که جامعه را فرا گرفته عبور کنیم.

اکبر ترکی ادامه داد: اگر به سخنان رهبر حکیم انقلاب در این ماه های اخیر توجه کنیم شاهد این امر هستیم که نتوانسته ایم انتظارات مد نظر رهبری و مردم را در راستای اقتصاد مقاومتی تحقق ببخشیم.

نماینده مردم شهرستان های چادگان، فریدن، فریدونشهر و بوئین میاندشت با بیان اینکه چند ماه دیگر مطمئنا فضای سیاسی کشور بیشتر به سمت انتخابات ۹۶ سوق پیدا می کند، گفت: با گذشت شش ماه از سال ۹۵ نیمی از سال سپری شده و عملا هیچ گونه اقدام و عملی در اقتصاد مقاومتی دیده نشده است بنابراین باید به جای سخنرانی و سیاسی بازی برنامه ها را فشرده تر کرد تا سخن رهبری روی زمین نماند.

ترکی یکی از دلایل مشکلات موجود در چهار شهرستان حوزه انتخابیه خود را برنامه ریزی نکردن روی مزیت ها و امتیازات این مناطق دانست و افزود: از آنجایی که نخبه ها و جوانان این مناطق حمایت نشده اند، برنامه ها به صورت منظم و روتین اجراء نشده است.

عضو کمیسیون اصل ۹۰ در مجلس شورای اسلامی با اشاره به وجود ۱۹ تا ۲۰ هزار کارخانه و واحد صنعتی در سطح استان، تصریح کرد: امروز ما شاهد این هستیم که در سطح استان ۱۹ تا ۲۰ هزار کارخانه وجود دارد ولی ما یک صنعت تبدیلی برای محصولات خود نداریم و بیشتر در حال خام فروشی هستیم.

وی ادامه داد: مسئولان باید تلاش کنند که حداقل توازنی اقتصادی در سطح شهرستانهای استان برقرار شود و بتوان به فراخور شرایط هر منطقه صنعت آن نیز به وجود بیاد.

نماینده مردم فریدن بزرگ با اعلام اینکه در آینده برنامه های اقتصادی خوبی در سطح چهار شهرستان داریم، تاکید کرد: ان شاء الله بتوانیم با تعاملی که با مسئولان منطقه برقرار می کنیم، باری از دوش این مردم برداریم.

ترکی تعامل دولت و مجلس را دو طرفه دانست و افزود: مجلس با دولت تعامل خواهد داشت اما این تعامل باید دو طرفه باشد یعنی دولت با اجرای تعهدات خود باعث ایجاد یک همکاری دو طرفه می شود.

عضو کمیسیون بهداشت مجلس یکی از عواملی که باعث ایجاد مشکلات بهداشتی در چهار شهرستان می شود را دوری از مرکز دانست و بیان کرد: در آینده نزدیک سعی می کنیم با تلاش و تعامل با مسئولان در سطح کشور و فراهم آوردن تجهیزات بهداشتی این مشکلات را کاهش بدهیم.

وی در ادامه دیده نشدن حمایت از بخش خصوصی در طرح تحول سلامت را یکی از مشکلات این روزهای کشور عنوان کرد و گفت: امروزه ما شاهد این هستیم که با این طرح هزینه های سرپایی و… افزایش یافته است و سرویس دهی مناسب نیز انجام نمی شود.

منبع : دانا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.