31 مرداد, 1395

نقش انکار ناپذیر جوانان در تحقق اقتصاد مقاومتی

دبیرکانون جوانان آینده ساز نقش جهان گفت:در میان اقشار مختلف، قشر جوان به دلیل آرمان‌گرایی، شجاعت، توان و انگیزه‌ی بالا از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و یکی از بهترین عرصه‌های مشارکت جوانان در اقتصاد مقاومتی اردوهای جهادی است.

امیرحسین صمدانی با اشاره به نامگذاری سال جاری با عنوان اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل اظهار کرد: اقتصاد مقاومتی اصلی‌ترین گفتمانی است که رهبر معظم انقلاب در سال‌های اخیر از آن به‌عنوان راهکار کلیدی مقابله با جنگ تمام عیار اقتصادی دشمن یاد کرده‌اند.

وی افزود: امروزه دیگر جنگ علیه ایران اسلامی همچون جنگ تحمیلی به صورت نظامی نبوده و دشمن با توجه به شکست سنگین در دفاع مقدس روش خود را تغییر داده و باید گفت پیروزی در جنگ اقتصادی صرفا با تکیه بر عناصر خط مقدم جنگ انجام نمی‌شود.

مشاور جوان فرماندار لنجان تصریح کرد: در این میان باید به این نکته توجه داشت که پیروزی در جنگ علاوه بر مبارزه در خط مقدم مستلزم ایفای نقش عناصر در تبلیغات، پشتیبانی، اطلاعات و امثال آن است و با این نگاه همانطور که در هشت سال دفاع مقدس همه‌ی آحاد ملت ایران متناسب با جایگاه خود در جنگ مشارکت داشتند، در جنگ اقتصادی نیز عرصه‌ مجاهدت برای همه‌ آحاد ملت ایران باز است.

صمدانی با اشاره به اهمیت جایگاه جوانان در جامعه ادامه داد: در میان اقشار مختلف، قشر جوان به دلیل آرمان‌گرایی، شجاعت، توان و انگیزه‌ی بالا از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و این قشر تاکنون نیز بار اصلی پیشرفت‌ها و موفقیت‌های نظام را بر دوش کشیده است.

عضوشورای هماهنگی سازمان های مردم نهادجوانان استان اصفهان اضافه کرد: پیروزی انقلاب اسلامی، جنگ تحمیلی، موفقیت‌های علمی و صنعتی کشور و ده‌ها موفقیت دیگر همگی با میدان‌داری جوانان مؤمن انقلابی انجام شده است و با ایفای نقش به‌جا و به‌موقع این نسل می‌توان این عرصه از انقلاب را همچون جنگ تحمیلی با موفقیت پشت سر نهاد و دشمن را در رسیدن به اهداف خود ناامید کرد.

وی با اشاره به اینکه نقش جوانان در تحقق اقتصاد مقاومتی انکارناپذیر است، عنوان کرد: جوانان با ورود به عرصه اقدام مستقیم در اجرای اقتصاد مقاومتی با ارایه راه حل‌های مناسب می‌توانند زمینه ساز رشد و شکوفایی اقتصاد و خروج از رکود و بحران اقتصادی باشند از این رو بخشی از جوانان مستعد و توانمند اهتمام به توسعه‌ی صنایع دانش‌بنیان یک وظیفه محسوب می‌شود چراکه زمینه‌ی پیشرفت کشور و افزایش اشتغال را فراهم خواهد کرد.

صمدانی خاطرنشان کرد: یکی از بهترین عرصه‌های مشارکت جوانان در اقتصاد مقاومتی اردوهای جهادی است توسعه‌ این اردوها به تمامی عرصه‌های مورد نیاز کشور و افزایش کمی مشارکت جوانان در آن، دو راهبردی است که به ایفای نقش عملی جوانان در این عرصه کمک خواهد کرد.

منبع : برنا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.