31 مرداد, 1395

تقویت هنرستان ها گام موثری جهت ایجاد اشتغال است

تقویت و توسعه هنرستان ها در آموزش و پرورش گام موثری جهت ایجاد اشتغال و در راستای کمک به اقتصاد مقاومتی است.

علیرضا انصاری، در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر و هفته دولت با تاکید بر اینکه مسئولان باید هفته دولت را فرصتی برای تقویت اعتماد مردم بدانند، اظهار کرد: باید عملکرد سه ساله دولت به صورت شفاف و صادقانه به مردم گزارش شود.

وی با اشاره به تنگناها و محدودیت های اعتباری دولت، افزود: به رغم این مشکلات دولت توانسته بسیاری از طرح های نیمه تمام را تکمیل کند. هفته دولت فرصت ارزنده برای بیان خدمات دولت است و در این زمینه برنامه ریزی های خوبی در این شهرستان انجام شده است.

انصاری با اشاره به اینکه  توانایی دانش آموزان در دانایی آنها است، گفت: آموزش و پرورش باید به توانمندسازی دانش آموزان در حوزه های علمی، فکری، شخصیتی و اخلاقی اهتمام ویژه ای بورزد تا زندگی دانش آموزان در آینده زندگی خلاقانه همراه با کارآفرینی و به دور از هرگونه ناهنجاری و آسیب باشد.

وی با اشاره به موضوع هدایت تحصیلی با بیان اینکه توازن رشته ای باید توام با توازن منطقه ای باشد از مسئولان آموزش و پرورش خواست در ساماندهی کادر آموزشی باید به کیفیت بخشی توجه شود.

وی پروررش استعدادهای دانش آموزان شهرستان را منوط به داشتن معلم با کیفیت و با تجربه دانست و تصریح کرد: معلم های باتجربه را نباید به راحتی از دست بدهیم و اعطا خدمات ویژه به این معلمان نه تنها تبعیض نیست بلکه عین عدالت است.

انصاری ادامه داد: انتصابات و جابه جایی مدیران در اختیار مدیر آموزش و پرورش است و تنها عملکرد مدیر، مورد نظر و قابل ارزیابی است و شایسته است در فضایی دور از شائبه های سیاسی برای رفع مشکلات مردم و ارتقاء مسائل آموزشی عزل و نصب ها صورت گیرد.

نماینده عالی دولت در شهرستان با اشاره به اهمیت کاربردی نمودن آموزش در آموزش و پرورش، خاطرنشان کرد: اشتغال باید از مبنا بهینه شود و همچنین مهارت آموزی دانش بنیان گردد لذا تقویت و توسعه هنرستان ها در آموزش و پرورش گام موثری جهت ایجاد اشتغال و در راستای کمک به اقتصاد مقاومتی است.

منبع : ایسنا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.