5024022_893
30 مرداد, 1395

تولیدکنندگان بخش خصوصی توان رقابت با دولت را ندارند

عضو کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی گفت: شرکت های تولید کننده وابسته به دولت به بخش خصوصی اجازه رقابت در ارتقاء و بهبود کالاهای ملی را نمی دهند.

محمد اسماعیل سعیدی عضو کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار داشت: برای حمایت از تولیدات ملی، دولت باید شرکت های تولیدی وابسته به خود را کاهش و فقط نقش نظارت، هدایت و حمایتی داشته باشد.

وی با بیان اینکه حدود ۸۰ درصد اقتصاد ایران دولتی است، افزود: دولت باید پای خود را از اقتصاد بیرون بکشد و با کاهش شرکت های تولیدی وابسته به خود از تولید کنندگان بخش خصوصی که توان رقابت با بخش دولتی را ندارند، حمایت کند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اگر دولت به راستی خواستار حمایت از تولید داخلی است در ابتدا باید برای تولید کنندگان بخش خصوصی رفع موانع کند و شرایط را به گونه ای مهیا سازد که آنها توان ورود به بازار و عرضه محصولات با کیفیت و کم هزینه را داشته باشند.

نماینده مردم تبریز، آذر شهر و اسکو تاکید کرد: از سوی دیگر مسئولان می توانند با خرید کالاهای ایرانی، مردم را به خرید محصولات ملی ترغیب کنند.

سعیدی با بیان اینکه قاچاق بی رویه کالاهای خارجی، کمر تولیدات داخلی را شکسته است، گفت: به طوریکه وقتی از نزدیک برای بازدید کارخانه های داخلی می رویم، تولید کنندگان در حالیکه خواستار عرضه محصولات با کیفیت و ارزان هستند، اما از ناتوانی خود در رقابت با کالای قاچاق گله مند بوده و از دولت انتظار حمایت دارند.

مطالــــب مرتبط
بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

Notice: Trying to get property of non-object in /home/padafand/domains/econdefense.ir/public_html/wp-includes/comment-template.php on line 1055 Notice: Undefined property: stdClass::$comment_ID in /home/padafand/domains/econdefense.ir/public_html/wp-includes/comment-template.php on line 1068 Array

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.