30 مرداد, 1395

اراده جدی برای تأمین مالی واحدهای تولیدی کوچک و متوسط

مدیر عامل بانک سپه از اراده جدی نظام بانکی برای تأمین مالی واحدهای تولیدی کوچک و متوسط خبر داد.

محمد کاظم چقازردی درباره برنامه‌های سال جاری گفت : بانک سپه بحث حمایت از بنگاه‌های کوچک و متوسط اقتصادی را از ابتدای سال در راستای اجرای فرامین مقام معظم رهبری در حمایت از واحدهای تولیدی و بحث اقتصاد مقاومتی و برنامه‌های دولت برای ایجاد رونق اقتصادی را سرلوحه فعالیت‌های اعتباری خود قرار داده است.

چقازردی اظهارداشت: تا کنون بالغ بر ۸۰۰ طرح تولیدی کوچک و متوسط از تسهیلات ۶ هزار میلیارد ریالی این بانک برخوردار شده اند و با توجه به‌تأکیدات دولت و بانک مرکزی پرداخت تسهیلات به‌واحدهای تولیدی کوچک و متوسط که کالاهای تولیدی آنها قابلیت فروش در بازار و ایجاد تحرک و رونق در اقتصاد کشور را دارند به‌عنوان اولویت نخست اعطای تسهیلات بانک در سال جاری قرار دارد.

مدیرعامل بانک سپه گفت: هماهنگی و همکاری مطلوبی بین نظام بانکی، وزارت صنعت، معدن و تجارت، بانک مرکزی و کارگروه‌های استانی در این خصوص وجود دارد.
چقازردی افزود: جلسات مستمری با دستور آقای جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری و رئیس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در خصوص بررسی و ارزیابی عملکرد نظام بانکی در زمینه اعطای تسهیلات به واحدهای تولیدی کوچک و متوسط برگزار می شود و با اراده جدی مسئولان نظام بانکی تسهیلات قابل توجهی تا پایان شهریور به این واحدها پرداخت خواهد شد.
وی با بیان اینکه در چارچوب انتظار دولت تدبیر و امید از بانک‌ها برای خروج از رکود فعلی و ایجاد رونق اقتصادی ، بانک سپه هم طرح اعتبار در حساب جاری را برای مشتریان در نظر گرفته است ؛ اظهار داشت : بانک سپه طرح کارت خرید اعتباری را ارایه کرده که در این راستا اگر واحدهای تولیدی، فروش و یا هر فعالیت دیگری را مد نظر داشته باشند در بازار برای آنها تقاضاهایی وجود دارد.
مدیرعامل بانک سپه در تشریح بانکداری بدون ربا اظهار داشت: قانون عملیات بانکی فعلی در مجلس شورای اسلامی تصویب شده و شورای نگهبان هم آن را تأیید کرده و هم اینک جاری و ساری است که با توجه به‌قانون، شرایط و مقتضیات زمانی، وضعیت بازار پول و سرمایه و شاخص‌های اقتصادی، لازم است اصلاحاتی در قانون ایجاد شود.
چقازردی خاطر‌نشان کرد: در فقه تشیع، پویایی وجود دارد و کم و کاستی‌هایی که در حال حاضر در برخی از عقود اسلامی و ابزارهای تجهیز منابع وجود دارد می‌تواند در طرح جدید یا لایحه‌ای که در دولت تهیه می‌شود مورد توجه قرار گیرد.
وی ابراز امیدواری کرد که با اصلاح قانون عملیات بانکی بتوانیم آن را کارآمد کنیم و اگر احیاناً نواقص و کاستی‌هایی وجود دارد با همراهی دولت و مجلس می‌توان آن را رفع کرد.

منبع : صدا و سیما

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.