30 مرداد, 1395

بسیج اساتید بازوی کارشناسی برای ارائه راهکارهای اجرایی اقتصاد مقاومتی است

رئیس اندیشکده سیاست مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت تصریح کرد: بسیج اساتید به عنوان بازوی کارشناسی برای ارائه راهکارهای اجرایی اقتصاد مقاومتی است که باید برای نهادینه شدن اقتصاد مقاومتی و وجوه مختلف آن از تمام ظرفیت‌های نهادهایی مانند بسیج اساتید استفاده کرد.

به نقل از روابط عمومی بسیج اساتید کشور، علیرضا صدرا در آستانه اجلاس هفدهم اساتید بسیجی در مشهد اظهار داشت: برای اجرای دقیق مطالبات رهبری و رسیدن به قله قدرت بین‌المللی، باید ادبیات و گفتمان مشترکی میان فرهیختگان و نخبگان جامعه و مسئولان شکل گیرد تا بتوان برای رسیدن به اهداف مشترک و همسو گام برداشت.

رئیس اندیشکده سیاست مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت گفت: باید در نظر داشت تمام الگوهای علمی برای اجرای موضوعاتی از جمله اقتصاد مقاومتی تا زمانی که به عمل نزدیک نشده باشند فایده ای نداشته و نزدیک کردن این دو بخش به یکدیگر وظیفه بسیج اساتید است.

وی تصریح کرد: بسیج اساتید به عنوان بازوی کارشناسی برای ارائه راهکارهای اجرایی اقتصاد مقاومتی است که باید برای نهادینه شدن اقتصاد مقاومتی و وجوه مختلف آن از تمام ظرفیت های نهادهایی مانند بسیج اساتید استفاده کرد.

عضو هیئت علمی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران راه رسیدن به قدرتی قابل احترام در دنیا، را نهادینه کردن اقتصاد مقاومتی دانست.

صدرا با اشاره به وضعیت کنونی جهان اسلام، خاطرنشان کرد: به نوعی می توان گفت ایران تنها کشور جهان اسلام است که از آسیب های تکفیری ها و تندروی ها دور مانده و همین موضع نقطه اتکایی برای گام برداشتن به سوی یک کشور اسلامی الگویی است.

نماینده پیشن مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با این حال در صورتی که وضعیت معیشتی مردم بهبود پیدا نکند دشمن راه نفوذ خود را پیدا کرده و بدون اینکه جنگ و خونریزی در بگیرد به اهداف خود دست پیدا می کند.

وی بیان کرد: در واقع دشمن در وضعیت کنونی و پس از تجربه جنگ تحمیلی به این باور رسیده که ابزار نظامی نمی تواند بر حکومت جمهوری اسلامی ایران و اعتقادات مردم تأثیرگذار باشد و به دنبال آزمودن کاستن از همبستگی ملی و وابستگی مردم به نظام است.

معاون پژوهشی اتحادیه جهانی اساتید مسلمان دانشگاه ها تأکید کرد: به همین علت نیز راهکار اقتصادی را در نظر گرفته و برای شکست دشمن در وضعیت کنونی باید بتوان مشکلات اقتصادی کشور را برطرف کرد و بسیج اساتید در این حوزه یک بازوی کارشناسی بسیار ارزشمند است.

گفتنی است، هفدهمین اجلاس سالانه اساتید بسیجی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور، از ۹ تا ۱۲ شهریور ۹۵ با حضور استادان و نخبگان دانشگاهی بسیجی، فرماندهان شبکه های جنگ نرم و … بامحوریت «اقتصاد مقاومتی و جایگاه بین المللی شدن قدرت جمهوری اسلامی»در سالن صبای مشهد مقدس برگزار می‌شود.

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.