28 مرداد, 1395

رشد ۸ درصدی اقتصادی با افزایش بهره‌وری نیروی انسانی محقق می‌شود

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: سرمایه اصلی برای رسیدن به رشد ۸ درصدی اقتصادی با افزایش بهره‌وری نیروی انسانی و مهارت افزایی محقق می‌شود که این مهم در راستای اقتصاد مقاومتی در برنامه این وزارتخانه قرار دارد.

علی ربیعی صبح امروز در جمع خبرنگاران در عسلویه با بیان اینکه رونمایی از ۸ محصول جدید در پتروشیمی جم در عسلویه نشان از توانمندی نیروی انسانی ایرانی است اظهار داشت: پتروشیمی جم زیر نظر صندوق بازنشستگی فعالیت می‌کند که نیروهای این مجتمع تولیدی با تولید محصولات جدید موفق شدند از واردات مواد اولیه تولید برخی از محصولات جلوگیری کنند.

وی با بیان اینکه ۸ محصول جدید در پتروشیمی جم به تولید رسید گفت: این محصولات که کاربردهای فراوانی دارد برای نخستین بار در کشور تولید و از واردات این محصولات جلوگیری می‌شود.

وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه دستیابی به دانش فنی این محصولات به عنوان گرید نهم مجتمع پتروشیمی جم است خاطر نشان کرد: این طرح‌ها در قابل اقتصاد مقاومتی اجرایی و با تلاش سه ساله متخصصان به تولید رسید.

ربیعی با اشاره به نقش مهم تولید محصولات جدید در پتروشیمی در صرفه جویی ارزی بیان کرد: با تولید ۸ محصول جدید در پتروشیمی جم سالانه ۱۰۰ میلیون دلار صرفه جویی ارزی در پی دارد که دستیابی دانشمندان این مجتمع به محصولات جدید افتخاری برای ایران اسلامی در راستای تحقق اقتصادی مقاومتی است.

وی با اشاره به اینکه فقرزدایی و توسعه عدالت اجتماعی از اولویت برنامه‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است، خاطرنشان کرد: گسترش مهارت‌های فنی و مهارت‌افزایی به عنوان یک سرمایه اصلی جامعه در اولویت قرار دارد که در این راستا شعار هر ایرانی یک مهارت در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی محقق می‌شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه اشتغال محلی، متوسط و خرد در اولویت برنامه‌ها است افزود: گسترش اشتغال محلی با توجه به ظرفیت مناطق مختلف از برنامه‌های مهم امسال این وزارتخانه است تا به خودکفایی در عرصه‌های مختلف تولیدی و توسعه صادرات دست یابیم.

ربیعی، کاستن از نابرابری‌ها و افزایش عدالت اجتماعی از سیاست‌های مهم این وزارتخانه دانست و خاطر نشان کرد: گسترش رفاه، مبارزه با فقر، کاستن نابرابری‌ها، پایداری اقتصادی و معیشتی مراکز پیرامونی صنایع وتوسعه مهارت فنی از برنامه‌های مهم امسال است.

وی با بیان اینکه گسترش مهارت سبب افزایش سرمایه در جامعه می‌شود تاکید کرد:سرمایه اصلی برای رسیدن به رشد ۸ درصدی اقتصادی با افزایش بهره‌وری نیروی انسانی و مهارت افزایی محقق می‌شود که این مهم در راستای اقتصاد مقاومتی در برنامه این وزارتخانه قرار دارد.

منبع : تسنیم

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.