28 مرداد, 1395

دوره آموزشی دامپزشکی استان در راستای اقتصاد مقاومتی برگزار شد

مسئول آموزش و ترویج اداره کل دامپزشکی استان مرکزی از برگزاری دوره آموزشی مسئولین فنی و دستیاران بهداشتی با همکاری بخش خصوص در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی خبر داد.

محمد رضایی افزود: این اداره با بکارگیری نزدیک به ۱۵۰ نفر مسئول فنی و دستیار بهداشتی علاوه بر پرسنل دولتی خود در راستای سلامت جامعه گام بر می دارد.
وی ادامه داد: با توجه به اهمیت این رسالت گسترده و در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی نسبت به برگزاری دوره های آموزشی به منظور بروز رسانی دانش فنی مسئولین و دستیاران بهداشتی واحدهای تحت پوشش با بهره گیری از توان بخش خصوص اقدام نموده ایم.
مسئول آموزش و ترویج اداره کل دامپزشکی استان مرکزی بیان کرد: اولین دوره آموزشی مربوط به مسئول فنی و دستیاران بهداشتی کارخانجات خوراک بوده که در روزهای دوشنبه و چهارشنبه مورخ ۲۵و ۲۷ مرداد ماه با تاکید بر قوانین، مقررات و دستورالعمل های سازمان دامپزشکی کشور، اصول نمونه برداری، ثبت آمار و اطلاعات و گزارش دهی برگزار شد.
رضایی بازرسی بهداشتی خودروهای حمل با تدریس رییس اداره نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی، کنترل بهداشتی محیط، سالن های تولید، فراوری، انبارهای نگهداری، کنترل بهداشتی مواد اولیه و محصول تولیدی، کنترل بهداشتی فرایند با تدریس مسئول آموزش و ترویج و کلیات بهداشت عمومی و فردی با تدریس دکتر جعفری را از دیگر مباحث مطرح شده عنوان کرد.
وی ابراز داشت: در پایان دوره آموزشی، آزمون برگزار شده و برای فراگیران گواهینامه طی دوره آموزشی صادر شد.
مسئول آموزش و ترویج اداره کل دامپزشکی استان مرکزی اضافه کرد: استان مرکزی با دارا بودن ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار راس دام سنگین و سبک به ارزش اقتصادی ۳۶ هزار میلیارد ریال، ۳۲ میلیون جوجه ریزی طیور گوشتی، تخم گذار، مادر و بوقلمون، ۱۵ واحد کشتارگاه دام، ۲۴ واحد کارخانه خوراک دام، طیور و آبزیان و … یکی از قطب های صنعت دام، طیور، آبزیان و مواد غذایی محسوب می شود
رضایی وجود ۸ واحد کشتارگاه طیور، ۲۵ واحد قطعه بندی و بسته بندی فراورده های خام دامی، ۲۸ واحد ایستگاه جمع آوری شیر، ۳۰ میلیون قطعه تخم چشم زده وارداتی جهت پرورش آبزیان را از دیگر مواردی دانست که استان مرکزی را به قطب صنعت دامی تبدیل می کند.

منبع : پانا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.