27 مرداد, 1395

عدم ساماندهی مشکلات پدیده ساماندهی آفتی برای اقتصاد مقاومتی است

نائب رئیس دوم کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: اگر مشکل پدیده حل نشود وزیر اقتصاد را استیضاح می کنیم.

فریدون احمدی در گفت و گو بیان این مطلب اظهار کرد: آقایان به سهامداران وعده داده اند اما در عمل قدمی برداشته نمی شود. بالاخره این وعده ها سررسیدی دارد. اگر مشکل پدیده حل نشود حتما وزیر اقتصاد؛ متولی سرمایه گذاری کشور را باید استیضاح کنیم چرا که بیش از ١٣٠ هزار خانوار در این قضیه گرفتار هستند. آخرین وضعیت پدیده را هم گزارش نمی دهند به همین دلیل این تذکر را دادم و سوال طرح کردم که به سهامداران اطلاع رسانی کنید که چه کاری در دست اقدام دارید.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی یادآور شد: دستگاه هایی که متولی سرمایه گذاری در کشور هستند باید به این مبحث ورود پیدا کنند و فضا را آرام کنند و پول سهامدارانی که به دنبال دریافت سرمایه خودشان هستند بازگردانده شود تا فضا آرام گردد. پس از این متولیان امر باید حواسشان جمع باشد که دیگر چنین مشکلاتی پیش نیاید.
نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بانک ها و وزیر اقتصاد باید به قضیه ورود پیدا کنند، افزود: وزیر اقتصاد مسئول همین کارها است و وزارت اقتصاد باید برای حمایت از این پروژه اقدام کند. این که دارایی ها بیش از بدهی های شرکت است با این که امروز این پروژه قابلیت نقدشوندگی دارد متفاوت است. در حال حاضر یک فضای روانی حاکم است و همه سهامداران به دنبال آن هستند که پول و سرمایه شان را دریافت کنند.

نائب رئیس دوم کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی باظهار کرد: رفع این مشکل از عهده ٢ الی ٣ نفر خارج است و تیم اقتصادی دولت باید به حل این مساله کمک کند،.
وی عنوان کرد: ترس و نگرانی بر فضای سرمایه گذاری کشور حاکم است. تامین مالی در این فضا باید صورت گیرد تا پروژه به سرمنزل مقصود برسد و جوانب پروژه مورد بازنگری قرار گرفته و پروژه مسیر خودش را ادامه دهد.
این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: فارغ از تمامی مسائل، سهامداران برای سرمایه گذاری به این پروژه ورود پیدا کرده اند، آن ها به سیستم کشور و تبلیغات رسانه ملی اعتماد کردند و پولشان را وارد بازار سرمایه کرده اند، حال نباید آنان را تنها گذاشت.

وی خاطرنشان کرد: براساس سیاست های اقتصاد مقاومتی باید سرمایه های خرد مردم جمع و اقتصاد مردمی شود. از این رو باید مردم را با سرمایه گذاری آشتی دهیم. برای پیاده شدن سیاست های اقتصاد مقاومتی باید سرمایه های خرد مردم را وارد اقتصاد کنیم اگر مشکلات پدیده ساماندهی نشود برای اقتصاد مقاومتی آفت محسوب می شود.
احمدی در مورد تذکر کتبی خود به ٣ وزیر در خصوص مشکلات پدیده افزود: نخست آن که نمی توان با وجود موارد شکست خورده ای که مردم گرفتار آن هستند موضوعات جدیدی مطرح کرد و پیگیری این موضوعات برای ادامه اقتصاد به ویژه اقتصاد مقاومتی ضروری است. دوم آنکه ١٣۶ هزار نفر و خانواده های آنان که مبتلا به این بحث بوده و سرمایه شان را در این پروژه سرمایه گذاری کرده اند، امروز در پس گرفتن پول شان مشکل دارند و کسی باید به حرف آنان گوش کند.

نائب رئیس دوم کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه همان مدیرانی که خودشان را مستحق حقوق های نجومی می دانند، بگویند که چگونه این بحران ها را مدیریت می کنند، عنوان کرد: نمایندگان زوایای مختلف این کار را بررسی کردند، بسیاری از موکلینم که در این پروژه سهام دارند، به بنده تماس می گیرند، پیامک می دهند و درخواست پیگیری می کنند.
این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: برداشت بنده این است که نمایندگان برای طرح موضوع باید فضا را باز کنند. تصور می کنم که ظرف یک الی دو هفته آینده این مبحث جدی شود، به هر حال این مساله ای است که باید حل شود.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: بنده اطلاع دارم که یک تعدادی از افراد خوب و توانمند در سطح ملی برای اداره پروژه به کار گرفته شده اند اما قاعدتا باید تصمیم کلانی در دولت گرفته شود تا تصمیم بگیرند که این کار حل شود چون این پروژه به خودی خود قابل حل نیست.

منبع : عصر هشتم

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.