27 مرداد, 1395

باید از ظرفیت هموطنان در حوزه اقتصاد مقاومتی استفاده کرد

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی گفت: جذب سرمایه گذاری خارجی از اصول اقتصاد مقاومتی است.

علاءالدین بروجردی عصر سه شنبه در همایش معرفی ظرفیت های اقتصادی لرستان با اشاره به اینکه امروز برای گشودن گره ها در کشور  شاهد هستیم که عزم آمریکا این بوده در این زمینه موفق نشویم، اظهار داشت: در این جنگ اراده ملت ما پیروز است لذا باید در این شرایط بسیار آماده با همراهی و همدلی فرازهایی که رهبر انقلاب بارها روی آن ها تاکید کردند را دنبال کنیم.

جذب سرمایه گذاری خارجی یکی از اصول اقتصاد مقاومتی

وی با اشاره به اینکه بین نمایندگان استان عزم جدی وجود دارد، عنوان کرد: نمایندگان لرستان برای پیشرفت های اقتصادی عزم خود را جزم کرده اند همچنین شاهد تلاش شبانه روزی استاندار لرستان برای توسعه استان هستیم.

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه استاندار لرستان به اصول اقتصاد مقاومتی معتقد است، افزود: برخی در ابتدا تصور می کردند اقتصاد یعنی بستن یک حصار به دور خودمان که بعد از گذشت زمان به اشتباه خود پی بردند.

بروجردی جذب سرمایه گذاری خارجی را یکی از اصول اقتصاد مقاومتی دانست و گفت: باید از ظرفیت های منطقه از جمله استفاده از ظرفیت هموطنان و هم استانی های خود در این حوزه استفاده کرده و برای آن ها فرش قرمز پهن کنیم و گزافه نیست اگر بگوییم باید دست افرادی که در امر سرمایه گذاری مشارکت می کنند را باید ببوسیم.

وی با تاکید بر اینکه باید برای جذب سرمایه گذاری بسترسازی کرد، بیان داشت: ظرفیت ایرانگردی در کشور بسیار بالاست اما ما در تامین زیرساخت ها بسیار ضعیف هستیم درحالیکه در دنیا مشاهده می کنیم ارتباط روسیه و ترکیه هنگامیکه به هم می خورد کشور ترکیه شش میلیارد دلار در حوزه گردشگری ضرر می کند و این امر نشان دهنده اهمیت صنعت گردشگری است.

منبع : مهر

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.