26 مرداد, 1395

باید موانع غیر معقول و قوانین مزاحم بر سر راه تولید کنندگان برطرف شود

استاندار قم بر برداشته شدن موانع غیر معقول و قوانین مزاحم بر سر راه تولید کنندگان تأکید کرد.

سید مهدی صادقی استاندار قم، در دهمین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان قم که در تالار امام جواد(ع) برگزار شد، طی سخنانی با اشاره به لزوم اجرایی شدن پروژه ها و طرح های مرتبط با هر یک از دستگاهها در مدت مصوب در حوزه اقتصاد مقاومتی اظهار کرد: دبیرخانه ستاد اقتصاد مقاومتی در این زمینه پیگیری لازم را صورت دهد.
صادقی با تأکید بر اهمیت تسهیلات در رونق بخشی واحدهای اقتصادی و تولیدی افزود: موضوع بلوکه کردن بخشی از این تسهیلات در بانک ها خلاف بخشنامه بانک مرکزی است.
استاندار قم در مورد پلمپ واحد های غیر مجاز نیز ارائه راهکار های مناسب را ضروری عنوان نمود و خاطر نشان کرد: کارگروهی به ریاست معاونت سیاسی امنیتی استانداری برای تبیین این راهکارها با در نظر گرفتن همه جوانب امر تشکیل شود و در اجرایی و عملیاتی شدن این راهکارها تسریع شود.
رئیس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان با بیان لزوم بررسی افزایش تعرفه مواد اولیه تولید کنندگان ادامه داد: رایزنی لازم برای بررسی مشکلات بوجود آمده برای تولیدکنندگان در این موضوع با دکتر جهانگیری رئیس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی کشور صورت خواهد گرفت.
صادقی همچنین با اشاره به نقش مهم صدا و سیمای استان در حوزه اقتصاد مقاومتی در استان اضافه کرد: باید از هر فعالیتی که در زمینه ارتقاء سطح فرهنگ در عموم مردم در زمینه اقتصاد مقاومتی و مصرف کالای تولید داخل مفید است، حمایت کامل صورت پذیرد.
یکی از دستورات این جلسه گزارش صدا و سیمای استان در حوزه اقتصاد مقاومتی بود که در این راستا، حجت الاسلام و المسلمین محمد لطفی با بیان رسالت صدا و سیما در گفتمان سازی، فرهنگ سازی و مطالبه گری ادامه داد: طبق منویات رهبری باید موانع غیر معقول و قوانین مزاحم بر سر راه تولید کنندگان برطرف شود.
لطفی همچنین با اشاره به تشکیل اتاق فکر و برنامه ریزی در حوزه فرهنگ سازی اقتصاد مقاومتی اضافه کرد: در رادیو معارف این برنامه ها سراسری و در صدا و سیمای مرکز قم بصورت استانی به تبیین و بررسی مباحث اقتصاد مقاومتی در بخش کلان و استفاده از کارشناسان در این حوزه پرداخته می شود.
وی با اشاره به برنامه های تولید شده بصورت ملی و قابل پخش در کل کشور افزود: در این برنامه ها موضوعاتی چون معرفی ظرفیت های سرمایه گذاری و تولیدی و جاذبه های گردشگری استان تهیه می شوند.
مدیر کل صدا و سیمای استان با اشاره به تولید ۲۴۹ خبر و گزارش در سال ۹۵ در واحد خبر صدا و سیمای قم اظهار کرد: پوشش برنامه های استانی در حوزه اقتصاد مقاومتی، پیگیری عملکرد دستگاهها، معرفی ظرفیت های سرمایه گذاری استان، معرفی توانمندی های و شرکت های دانش بنیان استان و فرهنگ سازی تولید مصرف داخلی از جمله این اخبار و گزارش ها بوده است.
در ابتدای جلسه نیز مصوبات و تکالیف جلسات گذشته این ستاد بررسی شد که مواردی چون: تشکیل قرارگاه جبهه مردمی با مشارکت بسیج، سپاه و حوزه علمیه قم، تشکیل کمیته فنی گردشگری، انتقال کارگاههای تولیدی کفش به خارج از محدوده شهر، موضوع بلوکه کردن و کاهش نرخ سود تسهیلات بانکی، پیشنهاد بهره برداری مقطعی اداره کل صنعت معدن و تجارت استان از نمایشگاه دائمی، جهت ارائه محصولات ایرانی، پیگیری تسهیلات برای تأمین منابع مالی بنگاههای کوچک، ایجاد بازار بین المللی مبل و شهرک سوهان از سوی شرکت شهرک های صنعتی استان، ساماندهی مشاغل بدون پروانه و رسیدگی به مشکلات قاچاق کالا، توانمندی سازی اصناف از طریق دانشگاه علمی کاربردی و شرح وظایف کارگروه ها و کمیته های تخصصی ذیل ستاد بیان شد.
در این جلسه از سوی مدیر کل اقتصادی استانداری قم، پیشنهاد افزایش مدت باز پرداخت تسهیلات سرمایه ثابت طرح های تولیدی و گردشگری تا سقف ۶۰ ماه مطرح و با موافقت مدیر کل هماهنگی بانک های استان در جلسه ستاد مصوب شد.

منبع : خبر آنلاین

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.