26 مرداد, 1395

نخبگان نقش مهمی درتحقق اقتصاد مقاومتی دارند

تمامی نخبگان دارای طرح و ایده در حوزه خود هستند و نقش مهمی درتحقق اقتصاد مقاومتی دارند.

وحید رشتچی ظهر سه شنبه در جمع خبرنگاران، شناسایی سرآمدان نخبه استانی  را اولویت اصلی سالجاری بنیاد نخبگان استان زنجان اعلام کرد و افزود: وظیفه اصلی بنیاد نخبگان هدایت، حمایت و شناسایی نخبگان است و شناسایی نخبگان در دو دسته است، دسته اول دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی هستند که دارای طرح‌ها و مقالات علمی هستند و دسته دوم کار آفرینان و مخترعان برتر استانی هستند که نخبه هستند و بخش دیگر افرادی که هنوز شناسایی نشده‌اند سرآمدان هستند.

مدیر عامل بنیاد نخبگان استان زنجان گفت: ۲۲۵ نفر مخترع سطح سه در استان زنجان وجود دارد که تعداد افراد مشمول فعالیت‌های نخبگی ۳۴۵ نفر است.

رشتچی  با بیان اینکه نخبگان باید مورد حمایت قرار گیرند و از طرح ها و پژوهش های آنها برای توسعه استان استفاده شود، یاد آورشد: تمامی نخبگان دارای طرح و ایده در حوزه خود هستند و نخبگان در اقتصاد مقاومتی می توانند در هم اندیشی های بنیاد شرکت کنند و بر تحقق این امر هم نقش آفرینی کنند.

مدیر عامل بنیاد نخبگان استان زنجان گفت:استان زنجان پتانسیل ها و ظرفیتهای فراوانی در زمینه های کشاورزی، صنعت، معدن  و گردشگری دارد که در این راستا بنیاد نخبگان می تواند با حمایت از ظرفیت نیروهای جوان و سر آمدان در بحث اشتغال موثرباشد.

رشتچی تصریح کرد: باید استفاده از ظرفیت نخبگان در استان زنجان تقویت شود و حمایت لازم از آنها از سوی دستگاه های دولتی انجام شود.

منبع : مهر

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.