26 مرداد, 1395

نگاه صادراتی به محصولات تولیدی از جمله سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: دانش فنی، کاهش واردات و نگاه صادراتی به محصولات تولیدی از جمله سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است که باید مورد توجه سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان قرار گیرد.

شرکت سیلیکون ناب بسپار با اعتبار بیش از ۲۰ میلیارد تومان برای نخستین بار در کشور با حضور علی یزدانی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران افتتاح شد.

علی یزدانی در حاشیه افتتاح این شرکت اظهار داشت: دانش فنی، کاهش واردات و نگاه صادراتی به محصولات تولیدی از جمله سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است که باید مورد توجه سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان قرار گیرد.

وی بیان کرد: شرکت سیلیکون ناب بسپار با تولید محصولات با کیفیت و قابل ارائه در صنایع مختلف از جمله صنعت برق افتخاری برای کشور و استان بوده است.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با اشاره به حمایت سرمایه‌گذاران در افتتاح این شرکت گفت: شرکت سیلیکون ناب بسپار با بیش از ۲۰ میلیارد تومان اعتبار سرمایه‌گذاری افتتاح شده که ۱۰ تا ۱۵ درصد این سرمایه‌گذاری از محل تسهیلات و مابقی توسط بهره‌برداران و سرمایه‌گذاران تأمین شده است که این امر نشان‌دهنده توجه ویژه سرمایه‌گذاران به توسعه صنعت است.

یزدانی خاطرنشان کرد: موقعیت شهرک صنعتی کاسپین استان قزوین استراتژیک بوده و با توجه به روند توسعه این شرکت آینده خوبی برای آن متصور هستیم.

وی افزود: قطع وابستگی‌ها، توسعه اشتغال، کارآفرینی و افزایش صادرات از امور مهم و اثرگذار در پیشرفت کشور بوده که باید در اولویت برنامه‌ها قرار گیرد.

حمیدرضا خانپور مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان قزوین در حاشیه مراسم افتتاح شرکت سیلیکون ناب بسپار در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: شرکت سیلیکون ناب بسپار برای نخستین بار در کشور افتتاح شده و در حال حاضر اشتغال ۲۵ نفر را فراهم کرده است.

وی بیان کرد: این شرکت ظرفیت تولید سالانه ۱۲ هزار تن انواع محصولات سیلیکون را داشته که این میزان تولید ۲ برابر نیاز کشور بوده و تولیدات مازاد بر نیاز به خارج از کشور صادر می‌شود.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان قزوین گفت: شرکت سیلیکون ناب بسپار در سال ۱۳۸۷ به منظور تولید سیلیکون پایه راه‌اندازی شده و با بهره‌گیری از دانش روز دنیا موفق به تولید محصولات پایه سیلیکونی با کیفیت مطلوب در کشور شده است.

خانپور تولید انواع مولدهای برق و ظروف غذایی از جمله تولیدات این شرکت عنوان کرد.

منبع : تسنیم

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.