26 مرداد, 1395

شرکت های دانش بنیان در دولت یازدهم رشد و توسعه خوبی پیدا کردند

رئیس پارک علم و فناوری قم با اشاره به تاسیس ۲۰ شرکت دانش بنیان از سال گذشته تاکنون دراین استان، گفت: شرکت های دانش بنیان در دولت تدبیر و امید از روند توسعه و رشد خوبی برخوردار شدند.

سید حسن اخوان علوی شامگاه دوشنبه در دهمین جلسه اقتصاد مقاومتی در تالار امام جواد (ع) استانداری با اشاره به شاخص ۱٫۵ درصدی قم به لحاظ جمعیت در کشور، افزود: رشد این شرکت ها ۲ دهم درصد از شاخص جمعیتی بالاتر است.
وی با بیان اینکه سال گذشته در همین ایام تعداد شرکت های دانش بنیان موجود در استان ۲۳ مورد بود، افزود: با تلاش های صورت گرفته بوسیله پارک علم و فناوری، صنعت معدن تجارت و شهرک های صنعتی این تعداد به ۴۳ مورد افزایش پیدا کرده، و رتبه استان از هفدهم به سیزدهم رسیده است.
معاون امور اقتصادی و منابع انسانی استانداری قم نیز دراین جلسه با اشاره به نقش صدا و سیما در معرفی شرکت های دانش بنیان به جامعه، افزود: صدا و سیما می تواند با هدف الگو سازی از این شرکت ها اقدامات مهمی در راستای توسعه و ارتقاء جایگاه آنها انجام دهد.
سید صدرالدین موسوی با اشاره به کم رنگ بودن بحث کار آفرینان در جامعه ،نقش صدا و سیما در این زمینه را مهم دانست، و افزود: کار آفرینان به عنوان نیروهای با انگیزه ای که فعالیت های خود را بدون هیچ چشم داشتی و تنها بر اساس سلایق خود انجام می دهند، باید بیش از پیش به جامعه معرفی شوند.
وی همچنین نقش صدا و سیما در ترویج فرهنگ بهره وری و صرفه جویی را نیز هم دانست، و افزود: مصرف آب در شهر قم در مقایسه با کاشان به عنوان یکی از شهرهای همجوار به میزان ۲ برابر بیشتر است.
موسوی همچنین با اشاره به وجود ۱۷ هزار میلیارد ریال حجم نقدینگی در کشور بر اساس آمارهای رسمی، افزود: ما باید سیاست های پولی خود را به سیاست های مالی تبدیل کنیم که در این راستا نهادینه کردن فرهنگ سهام و سهام داری و همچنین آشنایی جامعه با بورس ضروری است.

منبع : قم پرس

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.