25 مرداد, 1395

باید از توان علمی کشور برای بهره گیری از اقتصاد دانش بنیان استفاده کرد

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: باید از ظرفیت و توان علمی کشور در راستای بهره گیری از اقتصاد دانش بنیان استفاده کرد.

یاد و خاطره شهدای معلم و دانش آموز استان کرمان افزود: امروز شرایط حوزه آموزش و پرورش نیازمند تحولات پایه ای و اساسی است تا بتواند در حوزه نظام تعلیم و تربیت کشور اثرگذار باشد.
وی اولویت اصلی کشور را توسعه علم در راستای استفاده از اقتصاد دانش بنیان عنوان کرد و ادامه داد: حوزه تعلیم و تربیت کشور دچار اشکالاتی است و باید رسالت آموزش و پرورش در این حوزه، تربیت نیروی انسانی متدین، باسواد، عالم و در خدمت نظام جمهوری اسلامی باشد.
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ویژگی های نظام تعلیم و تربیت در کشور بیان کرد: زمانی می توانیم بگوییم نظام تعلیم و تربیت ما موفق عمل کرده است که متناسب با پیشرفت علم و توان تخصصی در حوزه های مختلف دنیا، بتواند موثر باشد.
وی تصریح کرد: ویژگی دینی، رسالت مذهبی و صیانت از دستاوردهای انقلاب که با مجاهدت خیل عظیمی از شهداء و ایثارگران به دست آمده است نیز باید محافظت شود.
پورابراهیمی با اشاره به عملکرد نظام تعلیم و تربیت در کشور در مقایسه با قبل از پیروزی انقلاب اسلامی اظهار کرد: جنس فضای تعلیم و تربیت کشور از نگاه تخصصی به طور کامل متحول شده و قابل قیاس با گذشته نیست.
وی افزود: کشوری که نظام تعلیم و تربیتی منفعل داشته، امروز تبدیل به یک کشور توانمند شده که دانشمندان جوانش با کمبود امکانات موجب افتخار نظام جمهوری اسلامی در عرصه های بین المللی شده اند.
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به رتبه اول جمهوری اسلامی در تولید علم و دانش در منطقه خاطرنشان کرد: استفاده نکردن از این توان علمی در کشور به مفهوم تجاری سازی علم و یا اقتصاد دانش بنیان کاملا مشهود است.
وی افزود: اولویت امروز کشور باید رفتن به سمت دانشی باشد تا بتواند با بکارگیری آن گره ای از مشکلات کشور را باز کرد.
پورابراهیمی یکی از موضوعات مهم در نظام تعلیم و تربیت را رفتن به سمت توسعه علم و دانش عنوان کرد و گفت: یکی از وظایف آموزش و پرورش در حوزه تعلیم و تربیت، عملیاتی و اجرایی کردن اقتصاد دانش بنیان در کشور است.
وی ادامه داد: اقتداری که امروز در عرصه های بین المللی به آن اتکا می کنیم و در آینده می تواند به اقتصاد کشور کمک کند توان علمی است که توسط جوانان پرتلاش کشور خلق شده است.

منبع : ایرنا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.