25 مرداد, 1395

رشد اقتصادی باید سر سفره مردم احساس شود

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، با اشاره به سخنان روز گذشته رییس جمهور مبنی بر اینکه رشد اقتصاد ایران در سه ماهه اول سال ۴.۴ درصد بوده است، گفت:آمارهایی که در خصوص رشد اقتصادی، باید در سر سفره مردم احساس شود، که متاسفانه بهبود چندانی در وضعیت معیشتی مردم احساس نمی شود.

تقی کبیری عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به سخنان روز گذشته رییس جمهور مبنی بر اینکه رشد اقتصاد ایران در سه ماهه اول سال ۴٫۴ درصد بوده است، گفت:آمارهایی که در خصوص رشد اقتصادی، کاهش نرخ تورم و خروج از رکود ارائه می شود، باید در سر سفره مردم احساس شود و آمارها با واقعیت های جامعه تطابق داشته باشد، که متاسفانه بهبود چندانی در وضعیت معیشتی مردم احساس نمی شود.

نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه دولتمردان باید در کنار وعده ها و شعارها باید گزارشی ملموسی از تغییر معیشت مردم ارائه دهند، افزود:آمارها باید بر مبنای قانونی ارائه شود و ارائه هر نوع آمار غیرواقعی پیگیری می شود، همچنین در کنار کاهش نرخ رشد تورم، در طول زمان باید قدرت خرید مردم نیز افزایش پیدا کند.

انتقال حرکت اقتصادی به عامه مردم نیازمند رشد اقتصادی پایدار باشد

کبیری با اشاره به اینکه برای مثبت بودن و انتقال حرکت اقتصادی به عامه مردم باید رشد اقتصادی پایدار باشد و افتی را تجربه نکند، ادامه داد:دولت هم در کنار انتشار آمارهای کلان می تواند از طریق پیش گرفتن سیاست های انبساطی، قدرت خرید مردم را افزایش دهد.

اعطای تسهیلات برای خرید کالاهای مصرفی با دوام به افزایش قدرت خرید مردم کمک می کند

وی با بیان اینکه اقدام هایی همچون دادن وام مسکن یا اعطای تسهیلات برای خرید کالاهای مصرفی با دوام به افزایش قدرت خرید مردم کمک می کند، افزود: متاسفانه سیستم بانکداری ما چندان با تولید هماهنگ نیست و سیاست‌های کلان دولت نیز منجر به سیاست‌های مناسب خرد در سطح بنگاه‌ها نمی‌شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر فعال شدن واحدهای تولیدی تصریح کرد: صنایع کشور پتانسیل ایجاد اشتغال پایدار به صورت گسترده دارند، بنابراین در صورت حمایت از تولید داخل می توان امیدوار بود که با برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت نرخ بیکاری کاهش یابد و مشکل بیکاری در اقتصاد ایران برطرف شود و با افزایش قدرت خرید مردم رشد اقتصادی پایدار در کشور رخ دهد.

منبع : خانه ملت

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.