2107274
24 مرداد, 1395

اقتصاد مقاومتی، الگوی دینی اقتصاد است

اقتصاد مقاومتی که مقام معظم رهبری در بیست محور ارائه فرمودند الگوی دینی اقتصاد است که در هیچ یک از کتاب‌‌ها و الگوهای دنیا مطرح نشده است.

احمد همتی بوشهری، معاون فرهنگی شهرداری شیراز به برگزاری همایش مسجد، خانواده و اقتصاد مقاومتی در شیراز اشاره کرد و گفت: اقتصاد مقاومتی که مقام معظم رهبری در بیست محور ارائه فرمودند یک مدل دینی اقتصاد است که در هیچ یک از کتاب‌‌ها و مدل‌های دنیا مطرح نشده است.
وی افزود: معاونت اجتماعی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز همزمان با ایام دهه کرامت همایش مسجد، خانواده و اقتصاد مقاومتی را با مشارکت دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد و با حضور ائمه جماعت، مدیران و رابطان خواهر کانون‌های مساجد در تالار آزادی بوستان آزادی برگزار کرد.
معاون فرهنگی و امور اجتماعی شهردار شیراز اظهار کرد: یکی از اهداف برگزاری این همایش تبیین نقش حیاتی و موثر مساجد و خانواده به عنوان دو پایگاه مهم فرهنگی اجتماعی در رشد و اعتلای فرهنگ اقتصادی مقاومتی در جامعه است.
همتی بوشهری تصریح کرد: مقاوم‌سازی زیرساخت‌های فکری جامعه مبتنی بر قرآن و عترت یکی از راهکارهای مهم تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی در راستای منویات مقام معظم رهبری است.
وی با تاکید بر اینکه باید ریشه‌های اقتصاد مقاومتی را محکم شود، گفت: آموزش را باید از کودکان و نوجوانان آغاز کرد و قدرت تجزیه و تحلیل را از سن زیر ۵ سال آموزش داد که در این راه ارتباط نزدیک این قشر با مساجد می‌تواند در تاثیرگذاری آموزش‌ها موثر باشد.
رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز با تأکید بر اینکه نیاز به ازدواج، تشکیل خانواده و تولید نسل از نیازهای ضروری جامعه امروز است، گفت: یکی از ماموریت‌های مهمی که در مساجد می‌توان دنبال کرد ترویج و تسهیل‌سازی ازدواج و فرزندآوری است تا به یک مملکت جوان دست یابیم.
همتی بوشهری بیان کرد: اثربخش‌ترین شیوه اصلاح سبک زندگی و رسیدن به اقتصاد مقاومتی اصلاح نخبگان جامعه و ساده‌زیستی آنها است که می‌تواند الگوی عینی و موثر برای شاخص‌ترین جلوه جامعه یعنی خانواده‌ها باشد.
معاون فرهنگی و امور اجتماعی شهردار شیراز بیان کرد: اداره سلامت خانواده سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز با هدف اعتلا و گسترش فرهنگ اقتصاد مقاومتی تاکنون ۴۰ کارگاه آموزشی با موضوع تحکیم بنیان خانواده و اقتصاد مقاومتی در فرهنگسراها، خانه‌های سلامت و مراکز مشاوره شهرداری و مساجد برگزار کرده است.

منبع : ایکنا

مطالــــب مرتبط
بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

Notice: Trying to get property of non-object in /home/padafand/domains/econdefense.ir/public_html/wp-includes/comment-template.php on line 1055 Notice: Undefined property: stdClass::$comment_ID in /home/padafand/domains/econdefense.ir/public_html/wp-includes/comment-template.php on line 1068 Array

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.