24 مرداد, 1395

اقتصاد مقاومتی، الگوی دینی اقتصاد است

اقتصاد مقاومتی که مقام معظم رهبری در بیست محور ارائه فرمودند الگوی دینی اقتصاد است که در هیچ یک از کتاب‌‌ها و الگوهای دنیا مطرح نشده است.

احمد همتی بوشهری، معاون فرهنگی شهرداری شیراز به برگزاری همایش مسجد، خانواده و اقتصاد مقاومتی در شیراز اشاره کرد و گفت: اقتصاد مقاومتی که مقام معظم رهبری در بیست محور ارائه فرمودند یک مدل دینی اقتصاد است که در هیچ یک از کتاب‌‌ها و مدل‌های دنیا مطرح نشده است.
وی افزود: معاونت اجتماعی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز همزمان با ایام دهه کرامت همایش مسجد، خانواده و اقتصاد مقاومتی را با مشارکت دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد و با حضور ائمه جماعت، مدیران و رابطان خواهر کانون‌های مساجد در تالار آزادی بوستان آزادی برگزار کرد.
معاون فرهنگی و امور اجتماعی شهردار شیراز اظهار کرد: یکی از اهداف برگزاری این همایش تبیین نقش حیاتی و موثر مساجد و خانواده به عنوان دو پایگاه مهم فرهنگی اجتماعی در رشد و اعتلای فرهنگ اقتصادی مقاومتی در جامعه است.
همتی بوشهری تصریح کرد: مقاوم‌سازی زیرساخت‌های فکری جامعه مبتنی بر قرآن و عترت یکی از راهکارهای مهم تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی در راستای منویات مقام معظم رهبری است.
وی با تاکید بر اینکه باید ریشه‌های اقتصاد مقاومتی را محکم شود، گفت: آموزش را باید از کودکان و نوجوانان آغاز کرد و قدرت تجزیه و تحلیل را از سن زیر ۵ سال آموزش داد که در این راه ارتباط نزدیک این قشر با مساجد می‌تواند در تاثیرگذاری آموزش‌ها موثر باشد.
رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز با تأکید بر اینکه نیاز به ازدواج، تشکیل خانواده و تولید نسل از نیازهای ضروری جامعه امروز است، گفت: یکی از ماموریت‌های مهمی که در مساجد می‌توان دنبال کرد ترویج و تسهیل‌سازی ازدواج و فرزندآوری است تا به یک مملکت جوان دست یابیم.
همتی بوشهری بیان کرد: اثربخش‌ترین شیوه اصلاح سبک زندگی و رسیدن به اقتصاد مقاومتی اصلاح نخبگان جامعه و ساده‌زیستی آنها است که می‌تواند الگوی عینی و موثر برای شاخص‌ترین جلوه جامعه یعنی خانواده‌ها باشد.
معاون فرهنگی و امور اجتماعی شهردار شیراز بیان کرد: اداره سلامت خانواده سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز با هدف اعتلا و گسترش فرهنگ اقتصاد مقاومتی تاکنون ۴۰ کارگاه آموزشی با موضوع تحکیم بنیان خانواده و اقتصاد مقاومتی در فرهنگسراها، خانه‌های سلامت و مراکز مشاوره شهرداری و مساجد برگزار کرده است.

منبع : ایکنا

بدون دیدگاه

نظرات بینندگان

نظرات بینندگان

پر کردن قسمت ستاره الزامی میباشد.